Téma mesiaca

MAREC

Lastovičky prileteli, včielky pekne bzučia,

potok nám spieva o jari, všetky stromy pučia.

Trávička je zelená, slnko stále hreje.

O jari si spievame, veď nič krajšie nie je.

               kids-and-books

Už tradične sa mesiac Marec spája s knihami akýchkoľvek žánrov. Marec je totiž mesiac knihy.

My v Meduške milujeme knihy, aj rozprávkové aj encyklopédie a tak sa tešíme, ako si spoločne vyrobíme vlastné leporelá. Stanú sa z nás na chvíľočku ilustrátori, započúvame sa do rozprávok z celého sveta a vymyslíme si aj vlastné príbehy. Zahráme sa na básnikov a budeme tvoriť rýmy, oboznamovať sa s bájkami a ich ponaučením, domýšľať dej známych rozprávok.

Čaká nás exkurzia do knižnice, kde zistíme ako knihy vznikajú, ako si ich môžeme požičať a nazrieme aj do tajomstiev poličiek s knihami pre deti.  Pripomenieme si tiež, ako s knihami máme pracovať a ako sa o ne máme starať. A prečo? Pretože „kniha je najlepší priateľ človeka”

Avšak s mesiacom marec sa spája aj príchod jari. Koncom marca sa so zimou rozlúčime tradične prechádzkou k Trnávke a odprevadením Moreny, pretože sa už všetci tešíme na teplé slnečné lúče, keď Zima prenechá svoje žezlo Jari. Budeme pozorovať zmeny v prírode, rozprávať sa o typických znakoch jari a prvých jarných kvietkoch, zasadíme si rôzne bylinky, o ktoré sa budeme starať. V okolí našej Medušky si určite jarné kvietky aj vyhľadáme a budeme ich spoznávať nielen podľa kvetov, ale aj podľa listov.

V marci naše Včielky opäť čaká medziškôlkárska olympiáda Kids challenge. Tento krát nás privíta mesto Trenčín a v MŠ Slimáčik sa stretneme s našimi kamarátmi aj zo Slniečka. 

A okrem toho v Meduške privítame aj divadlo Babadlo s rozprávkou “O Smolíčkovi”.

Tešíme sa na každý jeden marcový deň s kamarátmi.