Téma mesiaca

 SEPTEMBER  – MEDZI KAMARÁTMI

obrazok zaciatok-školského-roka

Vítame vás milé deti, ako ten čas rýchlo letí.

Zišli sme sa zase včas, aby sme sa hrali zas.

Všetko sa nám podarí, sme šikovní škôlkari.

Budeme sa spolu hrať, cvičiť, spievať, tancovať.

Postavíme z lega svet, krajší svet na svete niet.

… je tu nový školský rok a s ním kopec  zážitkov, zábavy, hier, ale aj objavovania a spoznávania tajomstiev života kamarátov v Meduške.

Zaspomíname si na prázdniny, na to, ako a kde sme strávili dovolenky, spoznáme našich nových kamarátov a zoznámime ich so zákutiami našich tried v Meduške. Nastavíme si pravidlá tak, aby sa nám s kamarátmi spokojne žilo a aby sme aj vďaka nim boli k sebe ohľaduplní, úctiví, aby sme si navzájom pomáhali, mali sa radi a aby sme spolu v Meduške trávili spokojné dníčky.

Pomenujeme si predmety, ktoré budeme každý deň používať, zistíme z čoho sú vyrobené, aj hmatom vyskúšame, z čoho všetkého môžu byť vyrobené naše hračky, nájdeme im miestečko, kam ich budeme pravidelne upratovať. vyrobíme si kalendár počasia, Na vlastnej koži si vyskúšame naše znalosti z oblasti bezpečnosti v doprave a na cestách okolo Medušky.

Nezabudneme ani na veselé zábavy v angličtine, budeme kresliť, maľovať, tvoriť, spievať, trénovať naše nožičky, športovať, tancovať a pevne veríme, že slniečko nám ešte dopraje zo svojich slnečných lúčov a my strávime v našej záhrade s kamarátmi skvelé septembrové dni.

Hurá, život v Meduške s kamošmi pokračuje a september bude plný nových zážitkov!