Téma mesiaca

APRÍL – Naša Zem je guľatá & Modrá planéta Zem

Mesiac, slnko, hviezdička,

naša Zem je maličká.

Vesmír, to je veľký pán, mliečna dráha, dlhý lán.

Raketou sa povezieme, planéty si prehliadneme.

Je ich osem, to mi ver, medzi nimi Jupiter.

Kozmonaut ich všetky zná. Aj ty vieš, ktorá je farebná?

planets

Mesiac apríl v sebe nesie príbehy o vesmíre a jeho tajomstvách, a tak sa spolu s deťmi vydáme na cestu mliečnou dráhou a budeme hravou formou spoznávať našu galaxiu – odhalíme, čo v sebe ukrýva, spočítame známe planéty i hviezdy v súhvezdiach, vytvoríme si farebné rakety, slnečnú sústavu a možno i ďalekohľady z netradičného materiálu. Motýliky a Včielky navštívia tiež hvezdáreň, kde sa dozvedia príbeh o zatúlanej hviezde, budú môcť sledovať počas dňa nočnú oblohu aj nazrieť na slniečko či mesiac cez skutočný ďalekohľad. Brány planetária v Hlohovci sa pre ne otvoria už druhý aprílový týždeň.

Tento mesiac sa budeme tiež rozprávať o Slovensku – dozvieme sa zaujímavosti o našej krajine, naučíme sa orientovať na mape Slovenska, pomenovať známe mestá, rieky či pohoria, spoznáme štátne symboly, budeme hľadať rozdiely medzi mestom a dedinou, pripomenieme si, kto všetko žije na našej zemeguli i to, ako a prečo sa treba starať o našu Zem.

Nezabudneme ani na blížiacu sa Veľkú noc – pestrofarebné nápady plné zajačikov, kuriatok a veselých vajíčok nás potešia nielen na tvorivých dielničkách, ale aj v predveľkonočnom týždni.