KIDS CHALLENGE TRNAVA 2015

Škôlkari súťažili zo všetkých síl

Toľko pohybu, veselých pokrikov a šantenia dávno nezažili. V súkromnej materskej škole Meduška mali v stredu športový turnaj Kids challenge. V atletických disciplínach a tenise si svoje sily merali päť a šesťročné deti z troch materských škôl. Víťazov však bolo viac. Vlastne vyhral každý.

30

Unikátny projekt spája Medušku z Trnavy, Slimáčika z Trenčína a Slniečko zo Skalice. V Trnave sa malí kamaráti stretli už v druhom kole medziškôlkárskeho turnaja.  „Pretekalo sa v štafetovom behu, skákali a hádzali loptičku do diaľky,“ vysvetlila riaditeľka Medušky Iveta Pavlíková. Tenisti predviedli správne držanie rakety aj pohyb na kurte. Ukázali forehand, volej a loptičku ponad sieť posielali priamo do brány. Nad správnou technikou dohliadali traja skúsení tréneri. „Je to veľmi ojedinelý projekt,“ hodnotila Zuzana Čimová, riaditeľka SMŠ Slniečko zo Skalice. „Vďaka tejto lige budujeme v deťoch zodpovednosť, súťaživosť, kamarátske vzťahy. Spoznávajú nové športy a nové prostredie,“ povedala Čimová. Deti totiž vždy po športovom dopoludní vyrážajú do ulíc toho ktorého mesta. Turnaj sa začal v Trenčíne a po Trnave usporiada jeho tretiu časť Skalica. „U nás budeme súťažiť v golfe a bedmintone. Kids challenge stmeľuje deti, aj nás, dospelých. Odovzdávame si svoje skúsenosti,“ dodala riaditeľka Slniečka.

V lete z nich budú vodníci

Partnerské súkromné škôlky majú viaceré spoločné projekty. V zime spolu chodia na lyžiarsky výcvik, v lete plánujú týždňový turnaj Vodnícky šplech vo Vysokých Tatrách. Z detí sú razom cestovatelia, spoznávajú nové miesta, vytvárajú si priateľstvá mimo svojej domovskej MŠ a zažívajú výnimočné okamihy. „Aj toto je jedna z našich snáh o zdravý životný štýl. Pre deti je šport prirodzený a baví ich, najmä na čerstvom vzduchu,“ povedala za Medušku Iveta Pavlíková. Jej kolegyňa Janka Salo Koníková z trenčianskeho Slimáčika s ňou na sto percent súhlasila. „Deti môžu cestovať, stráviť čas v inej škôlke. Táto naša družba ich veľmi obohacuje,“ povedala riaditeľka Slimáčika.

Darina Kvetanová

Žiadne komentáre

Komentáre sú uzatvorené.