Fotogaléria

LETO 2018 - AIKIDO A HEALTHY LIFE

Leto je vždy plné zábavy a inak tomu nebolo ani počas týždňa plného japonského aikida. Naštartovali sme prvý týždeň našej letnej školy a prišli medi nás aj noví kamoši. Okrem cvičenia aikido sme si pripravovali chutné šalátiky a šport a hry sme si veľa užívali aj v našej záhrade. Týždeň s Tomášom a Romankou sme ukončili cvičením a hrami v zámockej záhrade v Hlohovci....a leto sa rozbehlo v Meduške naplno!

Naši oslávenci v júni

Ondrejko, Natálka, Jakubko a Nellka oslávili svoje narodeniny a my sme opäť boli pri tom. Spoločne sme si ich krásne oslavy užili. Tak všetko najlepšie kamaráti ♥♥♥

Jún v Meduške

Keďže nám slniečko svietilo skoro každý deň, využili sme pekné počasie na hry a zábavy v našej záhrade. Zabávali sme sa nielen s vodou, kreslili sme , tvorili, športovali a užívali si posledný školský mesiac s kamarátmi.

29.6.2018 Noc v Meduške

Posledný júnový piatok naše Včielky veru neodišli domov ako zvyčajne, ale výnimočne si priniesli na jednu noc pyžamko. Čakala ich totiž posledná magická noc v Meduške. Zvládli sme nanukovú turistiku, prekonali sme strach a zoznámili sme sa s našim meduškárskym strašidielkom a vyvrcholením bola pyžamová disko! Ráno sme sa hneď po prebudení prebehli po rose v našej záhrade, otužili si svoje telíčka a zacvičili si.

Naši budúci prváci

Sme pyšní na našich budúcich prvákov...pochválili sme sa nimi aj v Trnave a naše tablo bude celé leto v cukrárni Dream Cakes Bakery na Hlavnej ulici.

27.6.2018 Rozlúčka s predškolákmi a grilpárty

Po roku sa opäť Meduška prezliekla do slávnostných šiat...nadišla tá pravá chvíľa na slávnostné ukončenie školského roka a zároveň rozlúčka s našimi budúcimi prvákmi. Naši malí absolventi predviedli pred zvedavým publikom všetko, čo sa v Meduške naučili, ale najmä si užili posledné dni s kamarátmi a my sme im zo ♥ zaželali, aby sa im v škole darilo a našli si tam veľa dobrých kamarátov. Tak veľa šťastia v škole, kamaráti.

19.6.2018 Hviezdny deň v Bratislave

Naše florbalové hviezdy cestovali v utorok vláčikom do Bratislavy, aby sa stretli so svojimi kamošmi a zároveň športovými súpermi zo Skalice, Trenčína a Bratislavy. Prvé naše kroky smerovali na exkurziu do TV Markíza, kde sme si to všetko poriadne poobzerali. Nevynechali sme ani návštevu UFO odkiaľ sme si dokonale prezreli celú Bratislavu. Svoje putovanie sme ukončili na návšteve u našich kamarátov Hviezdičiek. Cestu späť sme zvládli opäť vlakom plní nových zážitkov.

14.6.2018 Deň otcov - Tatkopárty v Meduške

Tatkopárty sa aj tento rok tešila veľkému záujmu malých aj veľkých. Privítali sme našich zlatých ocinov a strávili sme s nimi popoludnie plné zábavy. Najviac sa osvedčil pánsky kadernícky salón, ale s obľubou si s nami zatriafali florbalovou hokejkou do bránky, ale so zaviazanými očami, pričom sa museli riadiť našimi inštrukciami a tiež sme preverili svoje presné oko pri triafaní na cieľ vodnou pištoľou. Opäť sme si popoludnie s tatkovcami parádne užili.

13.6.2018 Na dopravnom ihrisku

V stredu sme si boli na dopravnom ihrisku v Galante preveriť naše zručnosti v oblasti dopravnej výchovy. Zistili sme, že poznáme dopravné značky, správne reagujeme na svetelné signály na križovatke, ovládame jazdu na detských dopravných prostriedkoch, jazdíme bezpečne s ohľadom na ostatných účastníkov cestnej premávky a hlavne máme z našej jazdy radosť.

Naši oslávenci v máji

Martinko a Nikolasko oslavovali v máji svoje narodeniny. A ako už u nás býva zvykom, pripravili sme im darčeky, srdiečka a spoločne sme oslavu zavŕšili sfúknutím sviečok na torte. Tak všetko najlepšie kamaráti ♥♥♥

Máj V Meduške

Aj v máji sme sa v Meduške hrali, zabávali v našej záhrade, spievali, tancovali, športovali a každý deň sme si parádne užili.

31.5.2018 Výlet na farmu - oslava MDD

V posledný májový deň sa celá Meduška vybrala na výlet na Minifarmu do Lubiny, kde sme spoznali život nielen domácich zvieratiek, tí odvážnejší sa povozili aj na koníkoch, nakŕmili sme teliatko a užili si dopoludnie v prírode. Ale to nebolo všetko...cestou späť sme sa plavili lo´dou po Váhu a spoznali okolie Piešťan. Aj takto sme oslávili tohtoročný Deň detí.

23.5.2018 Kids challenge v Trnave

Májové 3.kolo našej medziškôlkárskej olympiády sme si spoločne užili u nás v Trnave. Navštívili nás naši kamaráti zo Slimáčika v Trenčíne a Slniečka v Skalici. Urputne sme sa snažili nielen vo florbalových zápasoch ale predviedli sme aj parádne rozpleskávačské choreografie. Odmenou za naše snaženie nám bol zlatý pohár a zlaté medaile. Športovanie nás baví!!!

14.5. – 18.5.2018 Tatranskí pátrači

Z našich Včielok sa na týždeň stali Tatranskí pátrači. Vo Vysokých Tatrách strávili veselé dni v spoločnosti svojich kamošov zo Skalice a Trenčína, aby preskúmali naše veľhory a zároveň vypátrali podľa indícií najväčší slovenský poklad – Vysoké Tatry. Plnili sme rôzne úlohy, turistikovali, spoznávali rastlinky, cestovali rôznymi dopravnými prostriedkami, ale sa aj zabávali na diskotéke, športovali a bolo nám spolu všetkým veselo. Dobrodružstvo sme si užili aj pri cestovaní vlakom.

11.5.2018 Meduška na Májovom kvete v Trnave

Piatkové dopoludnie spestrili Trnavčanom naše deti svojim vystúpením – tančekom a krátkym pesničkovým programom. Na Májovom kvete im odmenou za ich krásne vystúpenie bol nielen potlesk okoloidúcich, ale aj občerstvenie v cukrárni Rebarbora na námestí a tiež radosť z úspešného dopoludnia.

10.5.2018 Deň mamiček v Meduške

10.máj patril k tým slávnostným dňom, kedy sme spoločne s našimi mamičkami oslávili ich sviatok. Mamičkám sme spríjemnili ich veľký deň pesničkami, básničkami, tančekom a tiež vlastnoručne vyrobenými darčekmi. Aj takto sme im prejavili svoju lásku ♥♥♥

Naši oslávenci v apríli

V apríli sme oslávili narodeniny našej Olivky a Danielka. Darček a srdiečko od kamarátov nemohli chýbať. Veľa šťastia Olivka a Danielko ♥♥♥

Apríl v Meduške

Aj v apríli sme sa v Meduške zabávali, hrali, učili, spievali, tancovali a užívali si každý deň medzi kamarátmi. Zavítalo k nám sférické kino, pozorovali sme vývoj motýlikov, cestovali sme so včielkou Bee Bot po svete, hrali na flaute, plávali, saunovali sa, športovali a dokonca sme precvičovali naše chodidlá pri chôdzi naboso po chodníčku a trávičke v našej záhrade.

Motýliky a Včielky na exkurzii v zubnej ambulancii

Staráme sa správne o naše zúbky? Pre odpoveď na túto dôležitú otázku si naše Motýliky a Včielky zašli priamo do zubnej ambulancie na Limbovej ulici v Trnave. Vaskúšali sme si správnu techniku čistenia zúbkov, odvážlivci sa dokonca posadili aj do zubárskeho kresla a nechali si skontrolovať zúbky. Odteraz sa už nebudeme báť zubára, pretože vieme, že ak si budeme dobre a pravidelne čistiť zuby a nebudeme jesť veľa sladkostí zúbky sa nám odmenia tým, že nás nebudú bolieť a žiadny kaz ich len tak ľahko nezničí.

20.4.2018 Workshop s canisterapeutkou a psíkom Brí

V našej záhrade sme privítali vzácnu návštevu – sučku border collie Brí s jej majiteľkou Zdenkou. Brí nie je len taký obyčajný psík, je to psík pomocník, dokonca terapeut , ktorý dokáže pohlcovať negatívnu energiu a ľuďom pomáha aj pri rôznych problémoch a typoch ochorenia . Brí je kľudný, vyrovnaný a poslušný psík, ktorý reaguje pokojne za každých okolností. A veru presvedčili sme sa o tom na vlastné oči...poslušne plnila naše „rozkazy“, reagovala na povely, dokonca našla loptičku, keď sme jej ju ukryli a ona čakala so zakrytými očami...tie sme jej zakryli my! Samozrejme, že ju vždy čakala odmena za dobre vykonanú prácu a vôbec jej nevadilo, že sa na ňu pozerá toľko zvedavých očiek. Všetci sme si s ňou chceli niečo vyskúšať a tešíme sa, keď k nám príde niekedy zas. Za úžasný výkon sme Brí samozrejme odmenili aj potleskom.

18.4.2018 Exkurzia na skládke odpadu

Včielky a Motýliky naživo zažili, ako to vyzerá, keď sa odpad neseparuje a kde sa vyváža väčšina komunálneho odpadu z nášho mesta a okolia. My v Meduške odpad samozrejme triedime a dozvedeli sme sa, že vytriedený odpad sa dá recykláciou použiť ešte niekoľkokrát...Areál miestnej skládky bol naozaj veľký, najskôr nás privítal zelený zatrávnený kopec, ktorý prešiel postupne do hromady odpadu, na konci ktorej sme pozorovali prácu bagra so špeciálnymi kolesami.

13.4.2018 Meduška v Planetáriu v Hlohovci

Viete, že niektoré planéty je možné za priaznivého počasia vidieť voľným okom? Sú to Merkúr, Venuša, Mars, Jupiter a Saturn. Aj toto sme sa dozvedeli v piatok na exkurzii vo Hvezdárni a planetáriu M.R.Štefánika v Hlohovci, kde sa Lienky, Motýliky a Včielky vybrali na výlet hviezdnou oblohou. V pútavom príbehu „Kamilka na potulkách vesmírom“ sme s Kamilkou cestovali po hviezdnej severnej oblohe a spoznali sme súhvezdia severnej oblohy, získali základné poznatky o slnečnej sústave, vrátane pohybov Zeme. Celý príbeh sme pozorovali v úplnej tme, svietili nám len hviezdičky nad hlavou a zvládli sme to úplne úžasne. Škoda, že nám počasie moc neprialo a tak možnosť pozorovať slniečko cez ďalekohľad sme tento krát nevyužili... ale nevadí, do Planetária sa ešte určite niekedy vrátime.

Naši oslávenci v marci

Marec je nielen mesiac knihy, ale v marci má najviac našich kamarátov narodeniny! Riško, Mia, Kristínka, Alex, Samko, Maximko, Grétka a Gabko oslávili svoje narodeniny a samozrejme, že kamaráti z tried nesmeli chýbať. Sfukovali sa sviečky na torte, želali narodeninové priania, obdarovávalo sa, ale hlavne si to naši oslávenci parádne s kamošmi užili. Tak všetko najlepšieee ♥♥♥

Marec v Meduške

Naše každodenné aktivity, hry a zábavy pretrvali aj v marci. Hrali sme sa, čítali, kreslili, maľovali, tvorili, hľadali písmenká, rozprávali sme sa po anglicky, ale aj po nemecky, spievali, tancovali, športovali, počítali... aj marec v Meduške stál za to!

27.3.2018 Veľkonočné tvorivé dielničky

Ako už v Meduške býva zvykom prípravy na Veľkú noc nezostávajú len tak bez povšimnutia. Aj tento rok sme pozvali našich rodičov a kamarátov, aby si spolu s nami vyrobili veľkonočné dekorácie a ozdoby. Tvorenie nám išlo pekne od ruky a my sme si domov odnášali krásne, ale najmä vlastnoručne vyrobené veľkonočné dekorácie.

Rozlúčka so Zimou,v knižnici a veľkonočné prípravy v meste

O tom, že zima odchádza nebolo v marci veru pochýb. My sme sa už veľmi tešili na jar a na slniečko a na Veľkú noc a tak sme sa rozhodli, že Trnavčanom spestríme ich mesto a spoločne sme v Meduške vyrobili veľa veľa ozdobných kraslíc a kvetiniek, ktorými sme potom vyzdobili strom pred Radnicou. A po zdobení sme si ešte zašli do knižnice, kde sme sa porozprávali s ujom Jankom a dozvedeli sme sa zaujímavosti o Braillovom písme. Týždeň sme zavŕšili spoločnou rozlúčkou so Zimou...Morenu sme odprevadili až k Trnávke a zamávali sme jej na cestu...veď už bude jar!

16.3.2018 Na klzisku s rodičmi

Celú jeseň a zimu naše Motýliky a Včielky usilovne trénovali na korčuliach. Začiatky boli veru ťažké, ale po niekoľkých tréningoch s našim trénerom Dodom sa objavili prvé úspechy a na klzisko sme sa konečne začali aj tešiť! A aby sme naše pokroky a našu šikovnosť netajili pred celým svetom, pozvali sme na ľadovú plochu aj našich rodičov, s ktorými sme si užili na ľade kopec zábavy.

Včielky na trampolínkach

Trampolínky a jumping...to je zábava! Vyberieme si svoje obľúbené pesničky, pripravíme telocvičňu a hurá...ideme skákať. Trénujeme si nielen zmysel pre rytmus, ale aj správne držanie tela, rozvíjame pohybovú koordináciu a stabilitu. A hlavne máme z nášho obľúbeného trampolínkovania ohromnú radosť.

Motýliky a Včielky na korčuliach.

Postaviť sa na korčule nie je také úplné jednoduché. Naše Motýliky a Včielky to už vedia a keby len to, oni dokonca už samé aj korčuľujú, vyhýbajú sa prekážkam a keď náhodou spadnú, tak sa vedia parádne postaviť! Veru, aj tento rok sme sa odvážili postaviť na ľadovú plochu v korčuliach a opäť sme sa presvedčili, že sme šikovní, obratní a hlavne vytrvalí. Korčuľovanie nás baví a na ľade sa spolu zabavíme aj pri pretekoch na stoličkách.

Aikido, florbal, tenis

...aj toto sú naše obľúbené športové aktivity, na ktoré sa vždy tešíme. Aj vďaka nim si rozvíjame svoje pohybové schopnosti, trénujeme myslenie, stratégiu, posilňujeme vôľové vlastnosti, tímovú spoluprácu, zmysel pre fair play hru, ale hlavne už teraz máme pozitívny vzťah k športu a pravidelnému pohybu.

Otužovanie v našom saunovom svete

V Meduške sa stalo samozrejmosťou, že robíme všetko pre to, aby sme boli zdraví. V našom saunovom svete sa vyhrievame v teplučkej saune, oddychujeme na mäkkých ležadlách a verte, že nemáme strach vybehnúť von rovno do našej záhrady...ani keď je sneh a poriadna zima!

Naši šikovní plavci

Týždeň bez plávania v bazéne si už ani nevieme predstaviť. Lienky, Motýliky a Včielky pravidelne navštevujú Klub Kvapka v Trnave, aby sa nielen otužovali, spriatelili sa s vodou, ale aj zdokonalili v plaveckých štýloch. Hry v bazéne, potápanie, skákanie...a mnoho inej zábavy vo vode i pod ňou. S vodou sme najlepší kamaráti.

17.2.2018 7. maškarný ples - Vládcovia morí

Ako nám bolo na našom 7. Maškarnom plese? No predsa skvelo! Tancovali sme, súťažili, zabávali sa s našimi rodičmi a s pirátmi a námorníkmi. Masky od výmyslu sveta sa tento rok plavili na našej pirátskej lodi a hoci s pirátmi, ale predsa, sme zakotvili šťastne a spokojne v prístave. Bolo nám spolu veselo, tak ako na každom našom maškarnom plese ♥

7.2.2018 Exkurzia v Jadrovej elektrárni v Jaslovských Bohuniciach

V stredu 7.2. nazreli naše Včielky do zákulisia Jadrovej elektrárne v Jaslovských Bohuniciach. V infocentre sme sa najskôr dozvedeli o rôznych druhoch energie, dokonca sme našu energiu premenili krátkym pohybovým cvičením na teplo, na modeloch sme videli celý areál elektrární ako z lietadla, vyskúšali sme si silu magnetizmu, bicyklovaním sme dokázali nabiť na pár sekúnd nielen telefón, vieme ako pracujú ozubené kolesá, silou sme spôsobili "zemetrasenie" a nakoniec sme na vlastné oči videli, ako sa rozoberajú chladiace veže...zažili a dozvedeli sme sa naozaj veľa a že nás to tam bavilo, o tom nepochybujte.

Február v Meduške

Vo februári Meduška žila nielen prípravou na náš 7.maškarný ples. Zablúdili sme do sveta remesiel a pracovných profesií, zahrali sme sa na lekárov, predavačky, učiteľky, krajčírov, kozmonautov...kreslili sme svoje vysnívané povolanie...ktovie či sa nám splní? Usilovne sme pracovali, počítali, hľadali písmenká, spievali, tvorili masky a užívali si s kamarátmi každý jeden deň. Zimička nám dopriala ešte zo svojej bielej perinky a tak nechýbalo ani šantenie v snehu v našej záhrade.

Január v Meduške

Po Vianociach sme sa opäť stretli v Meduške. Zažili sme dni plné zábavy, hier, tancovania, naše šikovné rúčky vytvorili samé originálne diela, programovali sme našu obľúbenú včielku Bee Bot, hrali na rytmických nástrojoch, cvičili, objavovali nové informácie o zvieratkách, navštívili sme našu Terezku a jej srnčeka, starali sme sa o vtáčikov...V našej záhrade sme si užili zábavy na snehu a hlavne...bolo nám spolu veselo.

Naši oslávenci v januári

Aj v januári sme oslavovali... na narodeniny našich kamarátov Mattiska, Ellinky, Damianka a Lindušky sme sa zodpovedne pripravili. Nachystali sme im prekvapenie vo forme srdiečka a jedinečných prianí a boli sme pri tom, keď sfukovali sviečky na svojej tortičke. Tak všetko najlepšie kamaráti ♥ ♥ ♥

18.1.2018 Motýliky a Lienky – Zimný výlet do prírody

Kým naši kamoši brázdili na lyžiach zasnežené oravské kopce, Lienočky a Motýliky sa vybrali do zimnej prírody Malých Karpát. Pod smolenickým zámkom sa vyjašili do sýtosti nielen pri guľovačke, ale hlavne pri spúšťaní sa na klzákoch. Radosť mali nekonečnú a líčka červené ako jabĺčka ♥

15. – 19.1.2018 SKI&SWIM v SKI ZÁBAVA HRUŠTÍN

Týždeň na lyžiach bol skvelý...stredisko Ski Zábava Hruštín v samom srdci Oravy nám ponúklo kus krásnej zasneženej prírody a hlavne veľa príležitostí na zábavu a športovanie. A hoci si niektorí z nás „obuli“ lyže po prvý krát, na konci nášho pobytu sme všetci svorne zvládli krátku slalomovú jazdu! Každý deň bol plný nielen lyžovania, ale aj kĺzania na snehu, plávania v bazéne, relaxu vo vírivke a nezabudli sme ani na večernú diskotéku.

Naši oslávenci v decembri

V decembri sme oslávili narodeniny nášho kamaráta Maroška. Vyrobili sme mu srdiečko, zaželali všetko najlepšie, vystískali, podarovali darček a spoločne sme si pochutili na už tradičnej tortičke. Všetko najlepšie Maroško ♥♥♥

21.12.2017 Vianočný večierok

Keď sa blížia Vianoce, v Meduške sa vždy všetko ligoce...a inak tomu nebolo ani tento rok. Ligotavá a krásna bola najmä atmosféra v našej vianočnej jedálni. Lienky. Motýliky aj Včielky spievali koledy, vianočné pesničky, tancovali, rozprávali vianočné vinše a zahrali aj vianočné divadielko a spoločne sme objavili darčeky pod stromčekom v každej triede. Radosť bola preveliká a nám sa veru od nových hračiek v ten večer nechcelo odísť domov.

15.12.2017 Koledníci na Trojičnom námestí v Trnave

Každoročne Trojičné námestie v Trnave ožije v predvianočnom čase koledami a vinšami našich detí a nebolo tomu inak ani tento rok. V piatok nás na námestí čakalo naozaj veľa našich rodičov a priateľov, aby si s nami užili atmosféru Vianoc. Koledami, vinšami a vianočnými piesňami sme spríjemnili Trnavčanom predvianočný čas a zaželali šťastné a veselééé!

7.12.2017 Vianočné dielničky

Aké by to boli Vianoce, keby sme sa na ne poriadne nepripravili! Pomohli nám pri tom naši rodičia a spoločne sme si vyrobili krásne farebné vianočné dekorácie...venček, stromček a pomarančový svietnik. Pri koledách, koláčikoch a punči sa nám naozaj podarili krásne výtvory a my sme si užili s rodičmi príjemný predvianočný večer.

6.12.2017 Mikuláš v Meduške

Všetky deti sa tešia na Mikuláša...k nám do Medušky zavítal aj s anjelikom a čerticou. Najskôr sme anjelikovi pomohli poupratovať izbičku a hoci nám v nej čertica opäť urobila neporiadok, podarilo sa nám ju presvedčiť a spoločne sme potom privítali v Meduške Mikuláša. Zaspievali sme mu pesničky, zarecitovali básničky a on nás za to, že sme celý rok poslúchali odmenil...a priniesol nám aj stromček ako pozdrav od anjelikov...už sa tešíme, keď si ho spoločne ozdobíme.

5.12.2017 Kids challenge 2. kolo V Trenčíne

Naše Včielky majú za sebou druhé kolo tohtoročného florbalového turnaja v Trenčíne, kde podali skvelý výkon a podarilo sa im získať krásne druhé miesto ! Ani naše anjelske rozpleskávačky nezaháľali a predviedli perfektne zohranú choreografiu, ktorú si vymysleli úplne samé (s menšou pomocou). Parádny deň sme zavŕšili mikulášskym prekvapením na paličke a voňavým punčom (nealko samozrejme) na trenčianskych vianočných trhoch. Aj druhé kolo Kids Challenge 2017/2018 bolo super a my sa tešíme nielen na ďalšie kolá, ale aj na spoločnú januárovú lyžovačku.

November v Meduške

V novembri sme sa venovali zdraviu a nášmu telu. Spoznali sme ľudské telo zvonku i zvnútra, zmyslové orgány, zahrali sme sa na lekárov, rozhodovali o tom, ktoré potraviny sú pre naše zdravie vhodné, maľovali sme, kreslili, tvorili, cvičili, spievali, tancovali, plávali, korčuľovali, cvičili aikido, trénovali florbal aj tenis, otužovali sme sa v našej sauničke a zabávali sa na našom dvore. Koncom mesiaca nás veľmi potešil sneh a my sme sa parádne vyjašili v našej záhrade.

Naši oslávenci v novembri

Aj v novembnri sme oslávili s našimi kamarátmi ich narodeniny. Georg a Fillipko oslávili 5 rokov a Miška a Vikinka 4 rôčky. Tak všetko najlepšie kamaráti ♥♥♥

9.11.2017 Zdravé dielničky alebo „Akože ti chutí Ninka, ovocie a zeleninka?“

Aj tento rok sme zostali verní našej už tradičnej aktivitke...začiatkom novembra sa naša jedáleň premenila na ovocnú a zeleninovú dielničku...ovocie a zeleninku sme nielen ochutnávali a papali, ale sme si z nej s pomocou našich rodičov vyrobili rôzne zaujímavé a niekedy aj smiešne postavičky, na ktorých sme si veru aj pochutili.

Naši oslávenci v októbri

Naša kamarátka Ninka oslávila s nami svoje tri rôčky. Potešili sme ju srdiečkom, meduškárskym darčekom, veselými želaniami a s radosťou sfúkla sviečky na torte. Všetko najlepšie Ninka ♥♥♥

26.10.2017 Slávnostné popoludnie s našimi starými rodičmi

Celý mesiac sme sa tešili, pripravovali darčeky a chystali sa na vzácnu návštevu...do Medušky zavítali naši starí rodičia. Prišli všetci s radosťou, plní očakávania a my sme si spoločne s nimi užili krásne štvrtkové popoludnie. Zaspievali sme im, zatancovali, odvďačili sme sa im za ich lásku a starostlivosť básničkami a drobnými vlastnoručne vyrobenými darčekmi. Aj takto sme si uctili našich dedkov a babičky, aby vedeli, že ich máme radi a sme šťastní, keď sme s nimi ♥♥♥

11.10.2017 – Divadlo Slniečko v Meduške - „Abeceda zdravia“

Viete o tom, že pohyb a niektoré potraviny sú pre naše zdravie veľmi dôležité? My sme sa to dozvedeli v stredu popoludní, keď k nám zavítalo divadlo Slniečko so svojim divadelným predstavením „Abeceda zdravia“ . Nielen, že sme sa zábavnou formou dozvedeli zaujímavé informácie, ale sme si aj hercami – maňuškami zaspievali a zatancovali.

3.10.2017 V lese a v jaskyni Driny

Hurá...ideme do lesa! Prírodu máme veľmi radi a veru ani kvapky dažďa nás neodradili od lesnej turistiky. Zbalili sme si batôžky, nasadli do autobusu a vyrazili do lesa v Malých Karpatoch. Lienočky si užili čerstvý vzduch v lese, zoznámili sa so zvieratkami, nazbierali aj pár listov a paličiek a Motýliky a Včielky sa vybrali na prieskum jaskyne. Cestička do jaskyne Driny je trošku do kopca, ale my sme ju zvládli a dokonca sme si cestou prezreli aj informačné tabule, ktoré nás upozornili nielen na zvieratká žijúce v okolí ale aj na rastlinky, ktoré v okolí jaskyne rastú. V jaskyni sme pozorne počúvali rozprávanie sprievodkyne Žofky, ktorá nás zaviedla do rozprávkového sveta princezien, trpaslíkov, čarovného jazierka a veselých zvieratiek. A hoci nás potulkami lesom sprevádzal jemný dáždik, užili sme si parádne dopoludnie.

Október v Meduške

V októbri sme pozorovali zmeny v prírode, farebnosť listov, zbierali gaštany a vyrábali z nich rozmanité postavičky a obrázky, rozprávali sme si o práci v záhrade, počítali sme, spievali, tancovali, chystali prekvapenia pre našich starkých, cvičili a športovali, čítali si zaujímavé príbehy a rozprávky, maľovali, rozprávali po anglicky aj po nemecky, hrali sa, „pracovali“ v záhrade, plávali v Kvapke...bolo nám spolu opäť veselo!

Naši oslávenci v septembri

Niektorí naši kamaráti celé prázdniny oddychovali a tak sme ich narodeniny oslávili až v septembri. A ako už je v Meduške zvykom, nesmela chýbať torta, darček a hlavne úprimné želania zo srdiečka všetkým oslávencom. Tak všetko najlepšie Eliška, Tomáško, Ondrejko, Tamarka, Radu ♥♥♥

28.9.2017 Tekvičkohranie v Meduške

A opäť sa v našej záhrade vyrábalo, tvorilo, rozprávalo, ale hlavne zabávalo. Tekvičkové dielne sú našou obľúbenou aktivitou, pri ktorej si užijeme spoločných chvíľ s našimi rodičmi a priateľmi. Pri hudbe vznikali pod rukami našich šikovných majstrov rôzne tekvičkové strašidielka, veselé aj smutné a aby sme vládali nielen pracovať, ale sa aj baviť, silu nám dodávalo chutné grilované mäsko, vlastnoručne opekané špekáčiky a sladké dobrotky Tomáškovej maminky.

21.9.2017 Kids challenge v Skalici

Nový ročník našej medziškôlkárskej florbalovej ligy sme slávnostne otvorili už vo štvrtok 21.9.2017 v Skalici. Športovci zo Slniečka, Slimáčika a Medušky sa opäť stretli, aby si nielen zmerali sily vo florbale, predviedli rozpleskávačské choreografie, ale hlavne nadviazali nové priateľstvá a zažili atmosféru naozajstného športového turnaja. Florbalisti a rozpleskávačky zo Včielok podali úžasné výkony a domov si priniesli bronzový pohár.

8.9.2017 VČIELKY na Trnavskom jarmoku

Už tradične patrí jarmočný piatok medzi naše obľúbené aktivity. Naše Včielky sa vybrali na jarmok pozorovať prácu remeselníkov, obdivovať ich šikovné ruky a dokonalé výrobky, s ktorými sa len tak kedykoľvek nestretneme. Popri tom sme zablúdili aj na územie stredovekých rytierov. Skvelá atmosféra, milí ľudia a slniečko pomohli tomu, aby sme si aj tohtoročnú cestu za remeslami užili.

September 2017 v Meduške

Leto ubehlo ako voda a my sme sa po prázdninách opäť všetci stretli v Meduške. Privítali sme medzi sebou nových kamarátov, porozprávali si zážitky z prázdnin pri mori alebo u starých rodičov a s radosťou sme vykročili v ústrety novému školskému roku. Prvé dni patrili hrám, zoznamovaniu sa, tancovaniu, spievaniu, kresleniu, maľovaniu a hlavne športovaniu a zabávaniu sa v našej záhrade. Tak nech sa nám aj tento školský rok vydarí Meduškári ♥

LETO V MEDUŠKE

Aj cez prázdniny sme sa v Meduške zabávali a užívali si slniečko. V našej záhrade sme športovali, hrali sa na indiánov, stavali stavby z piesku a užívali si teplé letné dníčky aj v bazéne. Nazreli sme do sveta pokusov, tancovali sme a vyskúšali si, čo dokážu naše šikovné ručičky. Pricestoval k nám Hugo so svojim zázračným autobusom a povozil nás po celom svete. Celé leto sme sa v našej záhrade zabávali, hrali, tvorili a tešili sa, že sme spolu. Bolo nám letne veselo.

LETNÁ ŠKOLA 14.8. – 18.8.2017 TANCUJ, TANCUJ ,VYKRÚCAJ!

V Meduške veľmi radi tancujeme a hudba nás sprevádza každým dňom. Nemohlo tomu byť inak ani cez prázdniny. Celý týždeň sme s Kristínkou vymýšľali vlastné choreografie, tancovali nielen na ľudovú nôtu a v piatok sme našim rodičom zatancovali pre potešenie.

LETNÁ ŠKOLA 7.8. – 11.8.2017 HOKUSY-POKUSY

V prvom augustovom týždni sme nazreli do sveta pokusov. Pozorovali sme, ako sa farby dokážu zmiešať, ako niektoré materiály vsakujú vodu, vyskúšali sme si silu magnetov, postavili sopku, vyrobili auto na vzduchový pohon a maľovali, hrali sa a zabávali aj v našej záhrade.

LETNÁ ŠKOLA 17.7. – 21.7.2017 ŠPORTUJEME S AIKIDOM

Aikido je už neoddeliteľnou súčasťou života v našej Meduške a nebolo tomu inak ani v tretí prázdninový týždeň. S Tomášom sme si precvičili všetky aikitriky, naučili sme sa ako ovládať svoje telo, s Romankou sme si pripravili zdravé občerstvenie, pričom nechýbali ani vlastnoručne pripravené nanuky...pochutili sme si. Bol to zábavný športový týždeň plný zážitkov a aj nových kamarátov.

LETNÁ ŠKOLA 10.7. – 14.7. MEDZI INDIÁNMI

V lete k nám zavítali Indiáni, usídlili v našej Meduške a týždeň s nimi bol naozaj zábavný. Pod vedením náčelníčky Nikolky si vyrobili vlastné indiánske oblečenie a čelenky, zvládli všetky nástrahy a prekážky, ktoré ich na ceste indiánskou prírodou čakali, tancovali okolo indiánskeho ohňa a okrem toho si užívali indiánsky život aj v našej záhrade.

NOC V MEDUŠKE

Posledný deň v Meduške...posledná noc v Meduške. Pre niektorých našich veľkých kamarátov bol piatok našim posledným spoločným dňom v Meduške.Už ráno prichádzali naše Včielky do Medušky s batohmi a dobrou náladou...čakala ich totiž jedinečná noc v škôlke. Spoločná večera, nanuková túrka, cesta odvahy štrašidelnou povalou, stretnutie s našim duchom Meduchom 4. A nakoniec nočná disko...užili sme si tieto jedinečné a nezabudnuteľné, ale pre niektorých z nás úplne posledné chvíle v Meduške.

Naši oslávenci v júni.

V júni sme oslávili narodeniny našich kamarátov Isabellky, Jakubka, Ondrejka, Lorynky a Mattea. Ako to už u nás býva zvykom, pripravili sme im darčeky, zablahoželali, zaspievali a sfukovali sviečky na torte. Veľa šťastia kamaráti ♥♥♥

28.6.2017 - Rozlúčková opekačka

Každý deň sa niečo začína...každý deň sa niečo končí...a tak ako sme spolu školský rok začali a spolu ho prežili, tak sme spoločne „oslávili“ aj jeho oficiálny koniec. Na našej rozlúčkovej opekačke sa stretla celá Meduška. Rozprávali sme sa, hrali, šantili na slniečku a vo vode, opekali, grilovali a užívali si spoločné rodinné popoludnie plné slnka a dobrej nálady.

23.6.2017 - Na dopravnom ihrisku

Na trnavskom dopravnom ihrisku sme si overili svoje zručnosti z dopravnej výchovy. Na jednotku sme zvládli všetky úlohy v učebni a tiež v praktickej jazde na motokárach, bicykloch, kolobežkách a odrážadlách. Ako správnym šoférom, ktorí dodržujú pravidlá cestnej premávky sa nám ušli aj vodičské preukazy. Na tie ozajstné si ešte niekoľko rokov počkáme, ale zatiaľ budeme používať tie naše...detské.

21.6.2017 - DEŇ OTCOV V MEDUŠKE

Aj tento rok sme našim ockom pripravili k ich sviatku jedinečný darček. Najprv sme si ich okrášlili v našom pánskom salóne krásy, potom sme sa postarali o ich kondičku a v siláckej disciplíne preťahovanie lanom sme ich predsa len nechali vyhrať...veď mali sviatok a tiež sme im pripravili čašnícky rýchlokurz, aby doma naše maminky zvládali obslúžiť s ľahkosťou a bez následkov. Bolo to príjemné veselé popoludnie...ako každé jedno rodinné...u nás, v Meduške ♥

13.6.2017 - Hasiči v Meduške

Viete, čo je potrebné urobiť, keď vo vašej blízkosti horí? My to v Meduške vieme a opäť sme si to v stredu dopoludnia precvičili. Čo najrýchlejšie sme opustili našu budovu a vonku sme čakali na záchranu. Nie, nebojte sa, nehorelo naozaj, bol to len cvičný poplach, lebo aj ten je dôležitý nacvičiť, veď čo keby?...A záchrana prišla v podobe celej hasičskej družiny! A keď už boli u nás, tak sme sa s hasičmi o ich práci aj porozprávali, rozdiskutovali sme rôzne dôležité témy a pri skúšaní hasenia, helmy a oblečenia sme si uvedomili, aké je to náročné a nebezpečné povolanie, ale veľmi dôležité.

8.6.2017 - Kaluokahina - Začarovaný koralový útes

Do Medušky zavítalo sférické kino s rozprávkou z podmorského sveta. Spoznali sme tajomstvo mora a koralového útesu a príbehy jeho obyvateľov. Bolo to zaujímavé, výnimočné predstavenie, v ktorom sme z blízka sledovali v rybičky, žralokov, morských koníkov, veľryby, ktoré plávali okolo nás a prežívali sme ich dobrodružstvo pravým filmovým pohľadom v uhle 360 stupňov s 3D efektom.

TÝŽDEŇ DETSKEJ RADOSTI

...alebo ako sme v Meduške oslávili Deň detí. A bola to oslava naozaj vo veľkom štýle. Rozosmialo nás divadielko našich pani učiteliek O Popoluške, zabavilo divadlo Emulienka, svoje športové zručnosti sme si vyskúšali v meduškárskej olympiáde a v extra florbalovej lige, roztancovali sme našu záhradu, fúkali veselé bublinky, hrali sa s balónmi, maľovali tváričky, hľadali a našli poklad...Bolo nám celý týždeň veselo a Deň detí sme si užili naplno.

MÁJ V MEDUŠKE

V máji nám slniečko doprialo svojich lúčov a my sme veľa času trávili v našej záhrade. Vyhľadávali sme chrobáčikov, starali sa o motýlikov, sadili rajčiny a papriky, netrpezlivo sme očakávali dozrievanie jahôd, vyrábali z bazy sirup, ale sme aj spievali, počítali, trénovali program pre maminky, chystali darčeky, tancovali, saunovali sa...a bolo nám spolu veselo.

Naši oslávenci v máji

V máji dodatočne oslávila svoje aprílové narodeniny Ivanka a naši májoví oslávenci Nikolasko, Martinko, Matteo, Natálka a Hanka. My sme opäť boli pri tom a ich deň sme si užili spolu s nimi! Darčeky a želania zo srdiečka nemohli chýbať ani tentokrát. Všetko najlepšie kamaráti ♥

25.5.2017 - KIDS CHALLENGE 2017

Ani sme sa nenazdali a posledné kolo našej tohtoročnej florbalovej ligy je za nami. Tentokrát sme boli športovať v Bratislave u našich kamarátov zo Súkromnej materskej školy Hviezdičky. Opäť sme si zmerali sily vo florbale a domov sme si odniesli bronzovú medailu. Ale to nebolo všetko. Vyšťavení zo vzájomných zápasov sme sa posilnili chutným obedom a potom nás už čakali štúdiá v RTVS. Prezreli sme si všetky dostupné zákutia slovenskej televízie, dozvedeli sme sa veľa zaujímavostí o práci moderátorov, kameramanov, osvetlovačov a spoznali sme aj najväčšie televízne štúdio v Strednej Európe. Bolo nám s našimi kamošmi skvelo a už teraz sa tešíme na nový ročník florbalovej medziškôlkárskej ligy 2017/2018.

18.5.2017 - VÝLET DO BRATISLAVY

V piatok 18.5. zostala naša Meduška úplne prázdna. Všetci sme sa vybrali na výlet do Bratislavy. Cestu sme zvládli perfektne, spievali sme si, rozprávali sa a tešili sa na krásny deň v našom hlavnom meste. Najskôr sme sa vybrali do Medzinárodného domu umenia pre deti – do Bibiany, kde sme si prezreli všetky expozície. Prečítali sme si z detských kníh, zablúdili sme do sveta Emócií, kde sme spoznali izbu prekvapenia, smútku, strachu, radosti aj hnevu. Všetky informácie o emóciách nám boli sprostredkované hravou a zábavnou formou vo výtvarne pôsobivom prostredí. Každá izba ako aj každá emócia mala svoju farbu (napr. smútok modrú, hnev červenú, radosť žltú...). Na výstave Okohra sme si overili, že nie všetko, čo naše oko vidí, je celkom tak. Overili sme si odhad, hmatom zistili či to, čo chytíme je plošné a pritom to bolo priestorové, či vidíme farbu a ešte mnoho iných zaujímavých javov. V Bibiane bolo super a určite sa tam ešte vrátime. Ale to nebolo všetko! Po dobrom obede sme sa plavili loďou po Dunaji a spoznávali krásy Bratislavy z vodnej hladiny. Vedeli sme pomenovať rôzne známe objekty, mosty a dokonca aj obchodné centrum. Bolo nám spolu veselo a my sme sa vrátili domov plní nových zážitkov a skúseností.

DEŇ MAMIČIEK V MEDUŠKE

Mamička je naše zlato...v Meduške sa na sviatok mamičiek pripravujeme naozaj dôkladne a s veľkou radosťou. Chystáme darčeky, pesničky, básničky, tančeky, aby sme našim maminkám aspoň takto poďakovali za ich lásku, starostlivosť a trpezlivosť. Ľúbime vás maminky ♥ ♥ ♥

MEDUŠKA NA TRNAVSKOM RÍNKU

Prvýkrát v histórii Medušky sa naše Včielky zúčastnili Trnavského rínku. Svojim tanečným vystúpením v ľudovom duchu spríjemnili návštevníkom Trnavského rínku sobotňajšie popoludnie. A že boli úžasní, môžete vidieť aj z našej fotoreportáže.

VČIELKY NA MÁJOVOM KVETE

V máji rozkvitne vždy celá trnavská pešia zóna a nebolo tomu inak ani tento rok. Kvety, stánky a remeselníci zaplnili ulicu a všade to voňalo úplne kvetinkovo. Na pódiu pred Radnicou sa tancovalo a spievalo a tu nechýbala ani Meduška a jej šikovní tanečníci. Na ľudovú nôtu zatancovali a potešili tak všetkých okoloidúcich Trnavčanov.

LIENKY A MOTÝLIKY V JASKYNI DRINY

Viete, že počas 35 minútovej prehliadky v jaskyni Driny získate pre svoje telo toľko kalcia, ako z jednej injekcie? My sme si to v piatok 5.mája v jaskyni vyskúšali...a nielen v jaskyni , ale aj v lese...slniečko nás sprevádzalo cestou hore aj dolu a aj keď sme museli prejsť skoro 1 km prevažne do kopca a zvládnuť 100 schodov, veľmi sme sa do jaskyne tešili :) Videli sme zázračné jazierko, do ktorého sme hodili aj korunku :), tiež sme spoznali korytnačku, zajkove uši, trpaslíka, nevestu, slonie uši a jediného netopiera, ktorý ešte stále v jaskyni spí...a zvládli sme aj jaskynnú tmu!

Škola v prírode - OSADNÍCI Z YVARO

V utorok 2.mája naše Včielky odišli za dobrodružstvom do krajiny Yvaro. Cestu zvládli perfektne a po vybalení a dobrom obede sa začal život osadníkov z Yvaro. Zabávali sa pri hrách kráľa Hruštína, zvládli náročnú výpravu k Puchmajerovmu jazeru, výstup na Vasiľovskú holu a okrem toho splnili všetky úlohy vo vode i na suchu, ktoré si pre nich kráľ Hruštín pripravil. Cestou domov ich ešte čakal tajomný Oravský hrad a plní zážitkov prišli v piatok do Medušky, kde ich vystískali nielen rodičia, ale aj kamaráti. Na Orave bolo skvelo a v zime si tam opäť pôjdeme zalyžovať.

APRÍL V MEDUŠKE

V apríli bolo v Meduške veselo. Pripravovali sme sa na Veľkú noc, rozprávali sme sa o Slovensku, Trnave, porovnávali rozdiely medzi mestom a dedinou, v Monte aktivitách sme si cvičili sústredenosť, precíznosť pri práci, rozvíjali jemnú motoriku, maľovali, tancovali, cvičili, spievali, trénovali naše nožičky, hrali sa v našej záhrade a každý deň bol plný nových zážitkov.

Naši oslávenci v apríli

V Lienkach a Motýlikoch bola v apríli oslava! Maťko a Olívia oslavovali svoje narodeniny a my sme boli pri tom spolu s nimi. Zaželali sme im veľa zdravia, šťastia, dobrých kamošov a spoločne sme im vyrobili srdiečkový darček, pochutili sme si na narodeninovej torte a aj sme si zatancovali. Tak veľa šťastia Maťko a Olívia ♥ ♥ ♥

Otužujeme sa pravidelným saunovaním

Pravidelne jedenkrát týždenne si každý z nás v Meduške užije pravé nefalšované saunovanie s oddychovaním, a veru aj pobehaním si na čerstvom vzduch len tak, v uteráčiku alebo v našom špeciálnom saunovom „outfite“. Vďaka saunovaniu a otužovaniu vodou a vzduchom sme zdravší, odolnejší a otužilejší. A okrem toho inhalujeme Vincentku ...aj takto sa staráme o to, aby sme boli zdraví.

24.4.2017 - praktická ukážka výcviku psíkov

V stredu 24.apríla dopoludnia sme v Meduške privítali nezvyčajnú návštevu. Prišli k nám psovodi zo ZVJS v Hrnčiarovciach nad Parnou, aby nám so svojimi psíkmi predviedli ukážku výcviku služobných psov a tiež ukážku zásahu proti "zlodejovi". Dozvedeli sme sa, ako často je potrebné so psíkmi trénovať, videli sme, čo všetko psíkovia dokážu, ako rýchle reagujú na povely a aj to, ako rýchle dokážu spacifikovať záškodníka :) Ego, Tango, Beny a Čiko boli veľmi poslušní a na záver sme ich mohli aj pohladkať. Za skvelé zážitky ďakujeme Paťkovej maminke :)

11.4.2017 - Veľkonočné tvorivé dielne

Už tradične sa v predveľkonočnom období stretávajú všetky naše deti a ich rodičia v Meduške, aby sa pripravili na veľkonočné sviatky. Zdobenie kraslíc, výroba veľkonočnej pohľadnice a veľkonočných dekorácií nechýbali ani tento rok a my sme spolu v jeden aprílový utorok nielen tvorili, ale pod odborným vedením výtvarníčky pani Vrtochovej sme sa aj čosi nové naučili. Atmosféru Veľkej noci nám priblížil aj veľkonočný baranček a chutné pohostenie od našich šikovných kuchárok.

MOTÝLIKY A VČIELKY V KNIŽNICI

Trnavská knižnica Juraja Fándlyho naše Motýliky a Včielky privítala začiatkom apríla. S tetou knihovníčkou sme sa porozprávali o tom, ako knihy vznikajú, ako sa máme o ne starať, pomenovali sme si jednotlivé druhy kníh a zabavili sme sa aj pri hravej angličtine. Zapáčili sa nám hlavne rozprávkové knižky a rôzne encyklopédie, ktoré sme si dokonale prezreli a „prečítali“. Knihy sú naši verní kamaráti.

MAREC V MEDUŠKE

Marec Meduške bol plný hier a zábavy. Kreslili sme, maľovali, naučili sme sa veľa nových vecí, programovali sme včielku Bee Bot, hrali sme tenis, florbal, plávali v bazéne, korčuľovali, sadili sme kvietky, pozorovali drobné živočíchy, hrali sa na knižnicu, tancovali, spievali a okrem toho sme si užili slnečné dni v našej záhrade. Bolo nám spolu veselo.

Naši oslávenci v marci

Ani v marci sme nezabudli na našich oslávencov a spoločne sme im spríjemnili ich veľký deň. Narodeniny oslávila Miuška, Jakubko, Adamko, Kristínka, Grétka a Miško a my sme im zablahoželali, zaspievali a pochutili sme si na tortičke. Zo srdiečka vám prajeme naši zlatí kamoši, všetko najlepšie ♥♥♥

30.3.2017 - Divadlo z domčeka DREVENÁ KRAVA

Prišlo k nám divadlo a my sme opäť vnikli do sveta rozprávok a drevených bábok. Drevená krava je klasická ľudová rozprávka o kraviarovi Janovi a jeho trampotách. O tom ako z domu ušiel i nakoniec princeznú rozosmial. Pozorne sme sledovali dej rozprávky a veľmi sa nám páčilo, že sme si držanie drevených bábok mohli vyskúšať.

17.3.2017 – Na korčuliach i bez s rodičmi

V piatok všetci meduškári, veľkí aj malí, obuli korčule a spoločne si užili posledné tohtoročné zimné šantenie na korčuliach aj bez nich. Pod vedením skvelého trénera Adama sme sa zabavili pri rôznych súťažiach, v ktorých jednoznačne viedli naše deti. Kamaráti, ktorí si ešte na korčule netrúfli, využili možnosť pošmýkať sa na ľade trnavského zimného štadióna len tak, s hokejkami, farebnými klzákmi a niektorí sa povozili aj na stoličkových saniach. Bolo nám spolu veselo a na konci nechýbali ani odmeny v podobe diplomov.

8.3.2017 - KIDS CHALLENGE V SKALICI

A opäť nadišiel čas, kedy nás pred Meduškou čakal autobus a my sme nasadli aj s hokejkami, loptičkami a pestrými tanečnými úbormi, aby sme sa vybrali za našimi kamarátmi, tentokrát do Skalice. Áno, čakalo nás už tretie kolo jedinečnej medziškôlkárskej olympiády a florbalovej ligy. Vo vzájomných zápasoch sme si zmerali sily s florbalistami zo Slniečka a Slimáčika a ako osvieženie bola opäť prehliadka rozpleskávačiek...inak za tento netradičný názov vďačíme našim minuloročným Včielkam Grétke a Elinke  Okrem športového zápolenia nás tentokrát privítala 4ierna kuchyňa, kde sme na vlastné oči videli ako sa na ohni pečie pravý skalický trdelník a potom sme navštívili Mlyn bratov Pilárikových, kde nás čakala mlynárka a my sme splnili všetky jej úlohy. Mlyn sme si podrobne prezreli, započúvali sa do zvukov jeho strojov a so striebornými medailami a pohárom sme sa šťastní a spokojní vrátili domov. Opäť nám bolo spolu športovo veselo.

4.3.2017 . BOLA RAZ JEDNA ROZPRÁVKA - 6. Maškarný ples

...kde bolo tam bolo, bola raz jedna rozprávka...a tá nebola len tak hocijaká. Bola to jedna veľká rozprávka v ktorej sa stretla Červená čiapočka so Snehulienkou a trpaslíkmi, s Jankom a Marienkou, s ježibabkoiu, s vlkom, s Popoluškou ale aj so psíčkom a mačičkou. Všetkým sme pomáhali pri plnení dôležitého poslania a nakoniec ani Janka ani Marienku ježibaba neupiekla. Veď aká by to bola rozprávka, keby mala zlý koniec  Všetko dobre dopadlo, zabavili sme sa, zatancovali a už teraz sa tešíme na ďalší karneval ♥♥♥

FEBRUÁR V MEDUŠKE

Vo februári sme sa ešte v našej záhrade vyšantili na snehu, vyskúšali sme si na vlastnej koži rôzne profesie a zahrali sme sa na upratovačky, predavačov, lekárov, hasičov, maľovali sme, kreslili, cvičili, spievali a trénovali naše múdre hlavičky. Obrovské výkony sme podávali aj na korčuliach a v bazéne. Veľmi sa nám páčilo saunovanie a miniprechádzka len tak, v uteráčiku. Ďalší mesiac plný zábavy a hier je opäť za nami.

Naši oslávenci vo februári

Vo februári sme oslávili narodeniny našich kamošov Tominka a Riška. Želania, srdiečka a darčeky ich určite veľmi potešili a ako už býva zvykom v Meduške, spoločne sme si pochutili na narodeninovej torte. Veľa šťastia kamaráti ♥♥♥

15.2.2017 - ŽONGLOVANIE A ZÁBAVY S LOPTIČKAMI

Vedeli ste, že žonglovanie je jedno z najstarších artistických umení, ktoré spočíva vo veľmi zručnom vyhadzovaní a spätnom chytaní jedného alebo viacerých predmetov a okrem toho, že prináša obdiv okolia, je aj veľmi prospešné pre fyzický a duševný rozvoj, zlepšuje nervovosvalovú koordináciu, priestorovú orientáciu, sústredenie a rozvíja spoluprácu medzi mozgovými hemisférami? My to už vieme a dokonca sme si to aj vyskúšali na vlastnej koži. Žonglér Alex nás naučil vyhadzovať a chytať loptičky veľké i menšie, valčeky, odrážať loptičky raketkou, udržať rovnováhu a chytať lopty a predmety nielen do rúk, ale aj do krabičky. Zavŕšením veselého žonglovacieho dopoludnia bola originálna žonglérska diskotéka.

Naši oslávenci v januári

Mesiac január bol významným pre našich kamarátov z triedy Včielok. Sárka, Ellinka, Mattisko a Damianko oslávili svoje narodeniny a slávnostne sfúkli sviečky na svojich tortičkách. Nezabudli sme ani na jedinú decembrovú oslávenkyňu Sárku a keďže v decembri sme jej narodeniny nestihli osláviť, zablahoželali sme jej dodatočne v januári. Tak všetko najlepšie milí naši kamaráti ♥♥♥

JANUÁR - SKI & SWIM v Hruštíne

Tohtoročná lyžovačka s kamarátmi zo Slniečka a Slimáčika stála naozaj za to! V pondelok 23.januára sme nasadli do autobusu k našim kamošom zo Skalice a spoločne sme sa vybrali brázdiť oravské svahy nielen na lyžiach. Zaujímavá hra Preteky psích záprahov a všetky zábavné aktivitky s ňou spojené nás sprevádzali celým lyžiarsko-plaveckým sústredením. Každodenné rozcvičky, lyžovanie za asistencie inštruktorov, plávanie v bazéne, leňošenie vo vírivke a saunovanie nás sprevádzali celým pobytom v krásnom oravskom prostredí Skizábavy Hruštín. A zajazdili sme si aj na strideroch s lyžami, na ratráku a vyskúšali sme si aj večerné lyžovanie. A hoci sme sa domov tešili, už teraz vieme, že v lete nás zábava v Hruštíne čaká opäť...

JANUÁR v MEDUŠKE

Biela zima s nami letí na saniach...a aj keď nie úplne na saniach, ale aspoň že nám dopriala trochu snehu a zábavy. Vyšantili sme sa v našej záhrade do sýtosti, stavali sme snehuliačikov, váľali sa v snehu a šmýkali na čarovných klzákoch. A okrem toho sme sa hrali s kamarátmi, kreslili, maľovali, pracovali, tvorili, skákali na trampolínkach, hrali tenis a nezabudli sme ani na korčuľovanie. Bolo nám spolu opäť veselo.

Saunovanie v našom Saunovom svete

Okrem športovania si posilňujeme svoje telíčka aj saunovaním v našom úžasnom saunovom svete. Zabalení v osuške pri príjemnej hudbičke je nám v saune príjemne teplúčko. Rozprávame si príbehy, rozprávky, zážitky a čas v saune nám potom ubieha neuveriteľnou rýchlosťou. A nezabúdame ani na osvieženie vo vlažnej vode, doplnenie tekutín a poriadny odpočinok na tuli vakoch. Zo sauničky môžeme vyjsť aj do našej záhrady na sneh a veru aj toto sme už vyskúšali...lebo chceme byť zdraví!

Január v bazéne

Ako rybky vo vode, áno, presne tak sa cítime každý pondelok. Voda je naša najlepšia kamoška a my s radosťou trénujeme splývanie, potápanie, kraula, prsia, ale aj skoky do vody. Sú z nás odvážni plavci!

DECEMBER V MEDUŠKE

Aj v decembri sme sa v Meduške zabávali, hrali, tancovali spievali, cvičili a samozrejme chystali sa na najkrajšie sviatky v roku, na Vianoce. Okrem toho nás navštívil psík Brie, ktorý nám predviedol všetko, čo dokáže, zaplávali sme si v Kvapke, hrali sme tenis, cvičili aikido, hrali sa v našej záhrade, spievali tetám v obchode koledy, zdobili stromček, piekli medovníky a popritom sme sa tešili na Vianoce.

21.12.2016 – Vianoce v Meduške

Naša jedáleň sa premenila v stredu na jednu krásnu vianočnú krajinu, v ktorej zasvietili všetky možné svetielka, ale hlavne očká našich detí, aby si so svojimi rodičmi užili tie pravé meduškárske Vianoce. Vianočné piesne, vinše, básničky aj tančeky patrili k tejto úžasnej atmosfére, ktorú na záver dotvorili svetielka v rúčkach našich detí, snehové vločky a zvonenie zvončeka, ktorý ohlásil príchod Ježiška. S napätím sme sa vybrali do našich tried, kde sme si našli pod stromčekom darčeky...

16.12.2016 – Koledovanie na Trojičnom námestí v Trnave

V piatok o 17,00 hod. nás už na Trojičnom námestí netrpezlivo očakávali naši rodičia, babičky, dedkovia a my sme sa veľmi tešili, ako im a ostatným Trnavčanom zavinšujeme a zaspievame vianočné pesničky. Lienky, Motýiky aj Včielky hrdo vystúpili na pódium a odovzdali všetkým okoloidúcim darček pripravený s láskou vo forme vinšov, piesní a básní. Tak šťastné a veselé milí Trnavčania ♥♥♥

8.12.2016 – Druhé kolo 3. ročníka Kids Challenge

Vo štvrtok sme u nás v Meduške privítali kamarátov zo skalického Slniečka, trenčianskeho Slimáčika a bratislavských Hviezdičiek a florbalová medziškôlkárska liga sa mohla začať. Najprv nás v modranskej hale čakali vzájomné zápasy vo florbale a v prestávkach sme si užili súťažnú exhibíciu rozpleskávačiek z každej zúčastnenej škôlky. Po chutnom obede v Meduške sme sa spoločne chvíľu zahrali s novými kamarátmi a potom sme vyrazli do vianočnej Trnavy. Navštívili sme vianočnú výstavu v Západoslovenskom múzeu, kde sme si priblížili atmosféru Vianoc v 60- tych rokov minulého storočia. Bolo nám opäť spolu veselo a už teraz sa tešíme v marci do skalického Slniečka.

7.12.2016 – Mikuláš v Meduške

Pred oknom, za oknom stojí Mikuláš...a veru dočkali sme sa ho aj v Meduške. A neprisiel sám. Priviedol si pomocníkov, anjelika a aj nezbednú čerticu, ktorej sme sa ale vôbec nebáli. Mikulášovi sme zaspievali pesničky, zarecitovali básničky a on nás odmenil darčekmi a nezabudol ani na vianočný stromček.

1.12.2016 - Vianočné tvorivé dielne

Vianoce už klopú na dvere a my sa na ne v Meduške s radosťou a nadšením pripravujeme. Spoločne s našimi rodičmi sme vyrábali vianočný svietnik, pozdrav a snehuliačika. Práca nám išla ako od ruky a popri nej sme si pochutnali na punči a koláčikoch. Už môžu prísť Vianoce!

Zdravé dielničky alebo hogo-fogo šašovinky z ovocia a zeleninky

November je mesiac, kedy sa intenzívne venujeme zdraviu a ochrane nášho organizmu pred bacilmi a chorobami...a inak tomu nebolo ani tento rok. V jedno jesenné popoludnie sme sa so zeleninou a ovocím poriadne zabavili. Spoločne s našimi rodičmi sme tvorili a vymýšľali rôzne ovocné a zeleninové postavičky, trpaslíkov, zvieratká...a nielen vyrábali, ale sme si na ovocí a zeleninke aj pochutnali.

NOVEMBER V MEDUŠKE

Aj november bol v našej Meduške plný hier, zábavy a zážitkov. Venovali sme sa starostlivosti o naše zdravie, rozvíjali sme si poznatky o ľudskom tele, kreslili, maľovali, tvorili, cvičili, spievali, tancovali, počítali, plávali, hrali tenis, korčuľovali a aj v našej záhrade sme sa do sýtosti vyšantili pri hrách s listami. A aby sme si svoje zdravie naozaj posilňovali, začali sme sa v našom saunovom svete saunovať a saunovanie nás naozaj baví.

Naši oslávenci v novembri

V novembri sme oslavovali v každej triede. U Lienočiek mali narodeniny Vikinka a Miška, u Motýlikov Fillipko a Georg a u Včielok Sofinka a Timejka. Pripravili sme im darčeky, zaspievali pesničky a hlavne zaželali všetko najlepšie. Naši oslávenci sfúkli sviečky na svojej tortičke a my im aj touto cestou prajeme krásne narodeniny ♥

Exkurzia v zubnej ambulancii

Viete ako to vyzerá v zubnej ambulancii? Všetky naše deti to už vedia a na vlastné oči zažili nielen prehliadku zubnej ambulancie, ale mali sa možnosť porozprávať s pánom zubárom a tetou zubárkou a vyskúšať si sedenie v ozajstnom zubárskom kresle v Dental centre na Limbovej ulici v Trnave, ale tiež v zubnej ambulancii na Rajčúrskej ulici v Modranke. Už vieme, že zubárov sa nemusíme báť, že sedieť v zubárskom kresle je celkom zábava a že čistiť si zúbky je veľmi potrebné. Dokonca vieme ako sa zúbky rontgenujú :)

OKTÓBER V MEDUŠKE

V októbri nám slniečko doprialo zo svojich lúčov a my sme sa vyšantili v našej záhrade nielen s listami ale aj šarkanovými chvostíkmi, zbierali sme orechy a trénovali nožičky nielen na kladine. V rámci mesiaca úcty k starším naše Motýliky a Včielky zaspievali trnavským seniorom v priestoroch haly Družba. A okrem toho sme sa zabávali pri hrách v triede, maľovali, spievali, tancovali, počítali a bolo nám spolu opäť veselo.

Naši októbroví oslávenci

V októbri sme oslavovali s Oliverkom a Paťkom ich narodeniny. Pripravili sme im srdiečkové darčeky, zablahoželali, zaspievali a naši oslávenci sfúkli po 6 sviečok na svojich tortičkách. Všetko najlepšie kamaráti ♥

Deň venovaný našim starým rodičom

Svojich starých rodičov máme nadovšetko radi a tak sme ich pozvali k nám do Medušky, aby sme im s vďakou a láskou odovzdali vlastnoručne vyrobené darčeky, zaspievali, zarecitovali a zatancovali, ale hlavne sme sa tešili, že sa s nami strávili príjemné popoludnie v našej škôlke.

KIDS CHALLENGE 2016

S novým školským rokom sme naštartovali ďalšie – už tretie kolo unikátnej medziškôlkárskej olympiády. Okrem už nám dobre známych kamarátov zo Slimáčika a Slniečka sa k nám pridali aj kamoši z bratislavskej materskej školy Hviezdičky. Florbalový turnaj sme zvládli na jednotku a odniesli sme si bronzové medaily. Novinkou bola prehliadka „rozpleskávačiek“ , kde sme s našou choreografiou získali krásne druhé miesto. Užili sme si v trenčianskom Slimáčiku krásny veselý deň plný nových zážitkov a kamarátstiev.

Rytier Gaston V Meduške

V jedno októbrové dopoludnie k nám zavítal rytier Gaston so svojou ženou, aby nám porozprával o tom, ako sa žilo na hradoch kedysi. Ako rytieri ochraňovali podhradie, ako sa varilo v hradnej kuchyni a akými prefíkanými fintami dokázali obyvatelia hradu prekabátiť nepriateľa. Na chvíľu sme sa aj my stali súčasťou rytierskej rozprávky a niektorí z nás si v nej zahrali aj hlavné úlohy.

Motýliky a Včielky v jaskyni Driny.

Už tradične trávime jedno s októbrových dopoludní v lese a jaskyni Driny. Aj tento rok nás v jaskyni privítali slonie uši, korytnačka, trpaslík ale aj zázračné jazierko. Na prechádzke lesom nám nevadil ani jemný dáždik.

Naši septembroví oslávenci

Niektorí naši kamaráti celé prázdniny oddychovali a tak sme ich narodeniny oslávili až v septembri. A ako už je v Meduške zvykom, nesmela chýbať torta, darček a hlavne úprimné želania zo srdiečka všetkým oslávencom. Tak všetko najlepšie Ninka, Christy, Lenka, Anička a Frederik ♥ ♥ ♥

9.9.2016 - VČIELKY NA TRNAVSKOM JARMOKU

Už tradične naši najstarší kamaráti začiatkom septembra zavítajú na Trnavský jarmok, aby spoznali tajomstvá niektorých remesiel. Cestovali sme autobusom, videli pri práci rezbára, keramikára, zahrali si na ozembuch a zablúdili sme aj na stredoveký jarmok, kde sme šermiarsky súboj. Slniečko nám svietilo a nám sa aj tento rok na jarmoku veľmi páčilo.

SEPTEMBER 2016 v MEDUŠKE

Prázdniny prešli a my sme sa v septembri opäť stretli s kamarátmi v našej sladkej Meduške. Čakali nás nové triedy a veru aj noví kamoši. Keďže nám slniečko doprialo zo svojich lúčov, trávili sme veľa času v našej záhrade. A okrem toho sme sa hrali, spievali, tancovali, cvičili, kreslili, maľovali, športovali, ale hlavne sme si užívali každý jeden deň v Meduške.