Fotogaléria

Naši oslávenci v decembri

V decembri mal narodeniny náš kamarát Maroško a všetci kamoši zo Včielok mu zablahoželali, niektorí mu nakreslili pekný obrázok, ale všetci sme ho poriadne vystískali. Maroško všetko najlepšie k tvojim narodeninám ♥♥♥

DECEMBER v Meduške

V decembri sme sa v Meduške chystali na Vianoce...piekli sme medovníčky, vyrábali ozdoby a rôzne dekorácie na vianočný stromček, spievali koledy, hrali divadielko a nezabudli sme ani na pobyt na čerstvom vzduchu a konečne sme si užili aj prvý sneh.

20.12.2018 Meduška na Trojičnom námestí

Prišli sme vám zaspievať, zdravie, šťastie vinšovať...a aj sme zavinšovali, zaspievali koledy a poriali sme všetkým Trnavčanom šťastné a veselé Vianoce ♥ ♥ ♥

19.12.2018 Vianočný večierok v Meduške

Už tradične sa pred Vianocami celá meduškárska rodinka stretáva v jedálni, aby si pripomenula čaro Vianoc, aby sme spoločne s rodičmi zažili pravú vianočnú škôlkársku atmosféru. Koledy, vinše, tančeky, vianočné piesne, divadielko...to všetko sme pre našich rodičov pripravili ako veľký darček od nás, ich detí. Keď počas vianočnej hudby zaznel zvonček, vedeli sme, že nás v našich triedach niečo čaká. S hračkami spod stromčeka sme sa nevedeli vyhrať.

14.12.2018 Včielky v Bratislave

S kamarátmi zo Skalického Slniečka a Trenčianskeho Slimáčika sme sa stretli na úžasnej detskej opere „Nepredajme nevestu“ v SND v Bratislave. Prvým veľkým prekvapením bola cesta vlakom...ráno nás totiž rodičia nepriviedli do Medušky, ale na vlakovú stanicu a my sme plní cestovateľských zážitkov pokračovali v spoznávaní Bratislavy. Cestou zo stanice sme videli Bratislavský hrad, budovu RTVS, most SNP, električky, trolejbusy...V novej budove SND nás už čakalo plné hľadisko detí a samozrejme aj naši kamaráti. Opera bola naozaj úžasná...a hoci sa v nej veľ spievalo, celý dej sme pochopili vďaka rozprávačovi, ktorý nás „rozprávkou „sprevádzal.“ Plní umeleckých zážitkov sme sa vybrali na obed do San Marten a hneď po obede nás čakala prehliadka umeleckých diel v Mirbachovom paláci pod názvom „Prečo sochy nemajú ruky“. V Bratislave nám bolo skvelo a cestovať vlakom bolo tiež super.

7.12.2018 Mikuláš v Meduške

Po roku našu Medušku opäť našiel Mikuláš a veru aj tento rok si priviedol so sebou čerticu a anjelika. Príbeh o Mikulášovej čižme bol zábavný, ale my sme všetci netrpezlivo čakali, či nás Mikuláš pochváli a hlavne odmení, veď sme sa k sebe celý rok slušne správali! Priniesol nám aj vianočný stromček, ktorý si budeme spoločne zdobiť.

6.12.2018 Vianočné tvorivé dielničky

Vianoce už klopú na dvere a my sa na ne poriadne chceme pripraviť. Aj preto sme sa v našej jedálni stretli s rodičmi na vianočných tvorivých dielňach, aby sme si spoločne vyrobili vianočné dekorácie a ozdoby. Práca nám išla na jednotku a my sme popri tom stihli ochutnať aj vianočný punč a vianočné perníky. Zistili sme, že na Vianoce sa už všetci veľmi tešíme.

Naši oslávenci v novembri

V novembri sme s Klárkou oslávili jej narodeniny v triede Motýlikov a vo Včielkach sme blahoželali k narodeninám Georgovi, Fillipkovi, Miške a Vikinke. Všetko najlepšie kamaráti ♥♥♥

November v Meduške

Aj v novembri sme sa s kamarátmi zabávali, hrali, spievali, tancovali, počítali, trénovali grafomotoriku, saunovali sa, plávali v Kvapke, hrali florbal, tenis a začali sme aj korčuľovať. Venovali sme sa nášmu telu, jeho častiam, zmyslom, cvičili sme jemnú motoriku v montessori aktivitách a veľa času sme trávili v našej záhrade.

8.11.2018 Zdravé dielničky v Meduške

V novembri sa v Meduške špeciálne venujeme zdraviu a všetkému, čo podporuje naše zdravie. Aj preto pravidelne v novembri organizujeme tvorivé dielničky. Na tohtoročných dielničkách sme vytvárali zdravé tanieriky plné vitamínov, pracovali sme s ovocím a zeleninou a veru sme ich aj papali a papali...koľko nám bruško vládalo...veď aby sme boli zdraví. Vytvorili sme nielen ovocné alebo zeleninové postavičky, ale s využitím nátierok sme dekorovali chlebíčky na všelijaké smiešne tváričky. A bavilo nás to veru!

Motýliky a Včielky v zubnej ambulancii

Opäť sme zavítali na exkurziu do zubnej ambulancie na limbovej ulici v Trnave, ktorá už svojim vzhľadom nás lákala nazrieť do jej tajomstiev. V krásnej farebnej veselej ambulancii sme si vyskúšali, ako si správne čistiť zúbky kefkou, pán doktor nám prezrel naše zúbky a povedal, ako sa treba o ne starať.

Naši oslávenci v októbri

V októbri sme oslávili narodeniny našej kamarátky Ninky z triedy Motýlikov. Pripravili sme Ninke srdiečko, popriali všetko najlepšie a spoločne sme si pochutnali na tortičke. Tak všetko najlepšie Ninka.

OKTÓBER v Meduške

V októbri už naša Meduška znela naplno detským smiechom, spevom, vravou...rozprávali sme sa o všeličom, hrali sme sa, zabávali, spievali, tancovali, riešili dôležité úlohy, saunovali sa, plávali, hrali tenis a trénovali aikido...ale predovšetkým sme si užili každý jeden deň s kamarátmi.

24.10.2018 Divadielko Svetielko

V stredu k nám zavítalo divadielko Svetielko so svojím predstavením „Jeseň spieva“. Príbeh o jesennej prírode sa nám veľmi páčil a spoločne sme si aj jesenné zvuky zahrali, pričom sme využili gaštany, oriešky a hlavne naše ručičky.

19.10.2018 Popoludnie so starými rodičmi

Október je mesiac úcty k starším a my už pravidelne v októbri pozývame na návštevu našich starých rodičov, aby spoznali našu Medušku a strávili s nami príjemné popoludnie. Aj tento rok sme im pripravili vlastnoručne vyrobené darčeky a krátky program plný piesní, básní a tančekov. So starými rodičmi sme si užili veru parádne popoludnie a pretože ich máme radi, poriadne sme si ich vystískali.

3.10.2018 Lienky pod Smolenickým zámkom

Pre naše Lienočky by výstup do jaskyne Driny bol ešte veľmi náročný a tak aby im nebolo ľúto, že my ostatní sme na výlete, odviezli nás na Jahodník a oni pokračovali pod smolenický zámok. Prešli sa po lúke, zahrali sa pohybové hry a preskúmali okolie pod zámkom. Prvú veľkú lesnú turistiku zvládli na jednotku!

3.10.2018 Motýliky a Včielky v Jaskyni Driny

Už tradične na jeseň navštevujeme blízku Jaskyňu Driny v Smoleniciach. Cesta do kopca nás trošku zmohla, ale pri prechádzke jaskyňou a odhaľovaní jej tajomstiev nás bolesť v nôžkach veľmi rýchlo prešla. Opäť sme s ľahkosťou našli korytnačku, slonie uši, trpaslíkov a tortu, čarovné jazierko a aj zajkove uši. V jaskyni nezabúdame zhlboka dýchať, aby sme boli zdraví a vydržali sme aj jaskynnú tmu.

Naši oslávenci v septembri.

Opäť sa v Meduške oslavovalo...narodeniny sme spoločne oslávili s kamarátmi z triedy Lienok, Motýlikov a Včielok. Každú oslavu sprevádzali priateľské želania, pusinky na líčko a samozrejme nechýbala ani torta. Tak všetko najlepšie kamaráti Tamarka, Eliška, Ondrejko, Tominko, Frederik a Radu ♥♥♥

27.9.2018 Jesenné tekvičkobranie

Už tradične sme sa koncom septembra zišli v našej záhrade, aby sme s pomocou našich rodičov oslávili príchod jesene tvorením z tekvíc. Z tekvičiek sme vyrobili krásnych svetlonosov a zabávali sme sa pri hudbe až do večera.

September 2018 v Meduške

Začal sa nový školský rok a my sme sa všetci opäť stretli v našej Meduške. Privítali sme našich nových kamarátov a užili sme si spolu parádne ešte stále letné dníčky.

LETO 2018 - AIKIDO A HEALTHY LIFE

Leto je vždy plné zábavy a inak tomu nebolo ani počas týždňa plného japonského aikida. Naštartovali sme prvý týždeň našej letnej školy a prišli medi nás aj noví kamoši. Okrem cvičenia aikido sme si pripravovali chutné šalátiky a šport a hry sme si veľa užívali aj v našej záhrade. Týždeň s Tomášom a Romankou sme ukončili cvičením a hrami v zámockej záhrade v Hlohovci....a leto sa rozbehlo v Meduške naplno!

Naši oslávenci v júni

Ondrejko, Natálka, Jakubko a Nellka oslávili svoje narodeniny a my sme opäť boli pri tom. Spoločne sme si ich krásne oslavy užili. Tak všetko najlepšie kamaráti ♥♥♥

Jún v Meduške

Keďže nám slniečko svietilo skoro každý deň, využili sme pekné počasie na hry a zábavy v našej záhrade. Zabávali sme sa nielen s vodou, kreslili sme , tvorili, športovali a užívali si posledný školský mesiac s kamarátmi.

29.6.2018 Noc v Meduške

Posledný júnový piatok naše Včielky veru neodišli domov ako zvyčajne, ale výnimočne si priniesli na jednu noc pyžamko. Čakala ich totiž posledná magická noc v Meduške. Zvládli sme nanukovú turistiku, prekonali sme strach a zoznámili sme sa s našim meduškárskym strašidielkom a vyvrcholením bola pyžamová disko! Ráno sme sa hneď po prebudení prebehli po rose v našej záhrade, otužili si svoje telíčka a zacvičili si.

Naši budúci prváci

Sme pyšní na našich budúcich prvákov...pochválili sme sa nimi aj v Trnave a naše tablo bude celé leto v cukrárni Dream Cakes Bakery na Hlavnej ulici.

27.6.2018 Rozlúčka s predškolákmi a grilpárty

Po roku sa opäť Meduška prezliekla do slávnostných šiat...nadišla tá pravá chvíľa na slávnostné ukončenie školského roka a zároveň rozlúčka s našimi budúcimi prvákmi. Naši malí absolventi predviedli pred zvedavým publikom všetko, čo sa v Meduške naučili, ale najmä si užili posledné dni s kamarátmi a my sme im zo ♥ zaželali, aby sa im v škole darilo a našli si tam veľa dobrých kamarátov. Tak veľa šťastia v škole, kamaráti.

19.6.2018 Hviezdny deň v Bratislave

Naše florbalové hviezdy cestovali v utorok vláčikom do Bratislavy, aby sa stretli so svojimi kamošmi a zároveň športovými súpermi zo Skalice, Trenčína a Bratislavy. Prvé naše kroky smerovali na exkurziu do TV Markíza, kde sme si to všetko poriadne poobzerali. Nevynechali sme ani návštevu UFO odkiaľ sme si dokonale prezreli celú Bratislavu. Svoje putovanie sme ukončili na návšteve u našich kamarátov Hviezdičiek. Cestu späť sme zvládli opäť vlakom plní nových zážitkov.

14.6.2018 Deň otcov - Tatkopárty v Meduške

Tatkopárty sa aj tento rok tešila veľkému záujmu malých aj veľkých. Privítali sme našich zlatých ocinov a strávili sme s nimi popoludnie plné zábavy. Najviac sa osvedčil pánsky kadernícky salón, ale s obľubou si s nami zatriafali florbalovou hokejkou do bránky, ale so zaviazanými očami, pričom sa museli riadiť našimi inštrukciami a tiež sme preverili svoje presné oko pri triafaní na cieľ vodnou pištoľou. Opäť sme si popoludnie s tatkovcami parádne užili.

13.6.2018 Na dopravnom ihrisku

V stredu sme si boli na dopravnom ihrisku v Galante preveriť naše zručnosti v oblasti dopravnej výchovy. Zistili sme, že poznáme dopravné značky, správne reagujeme na svetelné signály na križovatke, ovládame jazdu na detských dopravných prostriedkoch, jazdíme bezpečne s ohľadom na ostatných účastníkov cestnej premávky a hlavne máme z našej jazdy radosť.

Naši oslávenci v máji

Martinko a Nikolasko oslavovali v máji svoje narodeniny. A ako už u nás býva zvykom, pripravili sme im darčeky, srdiečka a spoločne sme oslavu zavŕšili sfúknutím sviečok na torte. Tak všetko najlepšie kamaráti ♥♥♥

Máj V Meduške

Aj v máji sme sa v Meduške hrali, zabávali v našej záhrade, spievali, tancovali, športovali a každý deň sme si parádne užili.

31.5.2018 Výlet na farmu - oslava MDD

V posledný májový deň sa celá Meduška vybrala na výlet na Minifarmu do Lubiny, kde sme spoznali život nielen domácich zvieratiek, tí odvážnejší sa povozili aj na koníkoch, nakŕmili sme teliatko a užili si dopoludnie v prírode. Ale to nebolo všetko...cestou späť sme sa plavili lo´dou po Váhu a spoznali okolie Piešťan. Aj takto sme oslávili tohtoročný Deň detí.

23.5.2018 Kids challenge v Trnave

Májové 3.kolo našej medziškôlkárskej olympiády sme si spoločne užili u nás v Trnave. Navštívili nás naši kamaráti zo Slimáčika v Trenčíne a Slniečka v Skalici. Urputne sme sa snažili nielen vo florbalových zápasoch ale predviedli sme aj parádne rozpleskávačské choreografie. Odmenou za naše snaženie nám bol zlatý pohár a zlaté medaile. Športovanie nás baví!!!

14.5. – 18.5.2018 Tatranskí pátrači

Z našich Včielok sa na týždeň stali Tatranskí pátrači. Vo Vysokých Tatrách strávili veselé dni v spoločnosti svojich kamošov zo Skalice a Trenčína, aby preskúmali naše veľhory a zároveň vypátrali podľa indícií najväčší slovenský poklad – Vysoké Tatry. Plnili sme rôzne úlohy, turistikovali, spoznávali rastlinky, cestovali rôznymi dopravnými prostriedkami, ale sa aj zabávali na diskotéke, športovali a bolo nám spolu všetkým veselo. Dobrodružstvo sme si užili aj pri cestovaní vlakom.

11.5.2018 Meduška na Májovom kvete v Trnave

Piatkové dopoludnie spestrili Trnavčanom naše deti svojim vystúpením – tančekom a krátkym pesničkovým programom. Na Májovom kvete im odmenou za ich krásne vystúpenie bol nielen potlesk okoloidúcich, ale aj občerstvenie v cukrárni Rebarbora na námestí a tiež radosť z úspešného dopoludnia.

10.5.2018 Deň mamiček v Meduške

10.máj patril k tým slávnostným dňom, kedy sme spoločne s našimi mamičkami oslávili ich sviatok. Mamičkám sme spríjemnili ich veľký deň pesničkami, básničkami, tančekom a tiež vlastnoručne vyrobenými darčekmi. Aj takto sme im prejavili svoju lásku ♥♥♥

Naši oslávenci v apríli

V apríli sme oslávili narodeniny našej Olivky a Danielka. Darček a srdiečko od kamarátov nemohli chýbať. Veľa šťastia Olivka a Danielko ♥♥♥

Apríl v Meduške

Aj v apríli sme sa v Meduške zabávali, hrali, učili, spievali, tancovali a užívali si každý deň medzi kamarátmi. Zavítalo k nám sférické kino, pozorovali sme vývoj motýlikov, cestovali sme so včielkou Bee Bot po svete, hrali na flaute, plávali, saunovali sa, športovali a dokonca sme precvičovali naše chodidlá pri chôdzi naboso po chodníčku a trávičke v našej záhrade.

Motýliky a Včielky na exkurzii v zubnej ambulancii

Staráme sa správne o naše zúbky? Pre odpoveď na túto dôležitú otázku si naše Motýliky a Včielky zašli priamo do zubnej ambulancie na Limbovej ulici v Trnave. Vaskúšali sme si správnu techniku čistenia zúbkov, odvážlivci sa dokonca posadili aj do zubárskeho kresla a nechali si skontrolovať zúbky. Odteraz sa už nebudeme báť zubára, pretože vieme, že ak si budeme dobre a pravidelne čistiť zuby a nebudeme jesť veľa sladkostí zúbky sa nám odmenia tým, že nás nebudú bolieť a žiadny kaz ich len tak ľahko nezničí.

20.4.2018 Workshop s canisterapeutkou a psíkom Brí

V našej záhrade sme privítali vzácnu návštevu – sučku border collie Brí s jej majiteľkou Zdenkou. Brí nie je len taký obyčajný psík, je to psík pomocník, dokonca terapeut , ktorý dokáže pohlcovať negatívnu energiu a ľuďom pomáha aj pri rôznych problémoch a typoch ochorenia . Brí je kľudný, vyrovnaný a poslušný psík, ktorý reaguje pokojne za každých okolností. A veru presvedčili sme sa o tom na vlastné oči...poslušne plnila naše „rozkazy“, reagovala na povely, dokonca našla loptičku, keď sme jej ju ukryli a ona čakala so zakrytými očami...tie sme jej zakryli my! Samozrejme, že ju vždy čakala odmena za dobre vykonanú prácu a vôbec jej nevadilo, že sa na ňu pozerá toľko zvedavých očiek. Všetci sme si s ňou chceli niečo vyskúšať a tešíme sa, keď k nám príde niekedy zas. Za úžasný výkon sme Brí samozrejme odmenili aj potleskom.

18.4.2018 Exkurzia na skládke odpadu

Včielky a Motýliky naživo zažili, ako to vyzerá, keď sa odpad neseparuje a kde sa vyváža väčšina komunálneho odpadu z nášho mesta a okolia. My v Meduške odpad samozrejme triedime a dozvedeli sme sa, že vytriedený odpad sa dá recykláciou použiť ešte niekoľkokrát...Areál miestnej skládky bol naozaj veľký, najskôr nás privítal zelený zatrávnený kopec, ktorý prešiel postupne do hromady odpadu, na konci ktorej sme pozorovali prácu bagra so špeciálnymi kolesami.

13.4.2018 Meduška v Planetáriu v Hlohovci

Viete, že niektoré planéty je možné za priaznivého počasia vidieť voľným okom? Sú to Merkúr, Venuša, Mars, Jupiter a Saturn. Aj toto sme sa dozvedeli v piatok na exkurzii vo Hvezdárni a planetáriu M.R.Štefánika v Hlohovci, kde sa Lienky, Motýliky a Včielky vybrali na výlet hviezdnou oblohou. V pútavom príbehu „Kamilka na potulkách vesmírom“ sme s Kamilkou cestovali po hviezdnej severnej oblohe a spoznali sme súhvezdia severnej oblohy, získali základné poznatky o slnečnej sústave, vrátane pohybov Zeme. Celý príbeh sme pozorovali v úplnej tme, svietili nám len hviezdičky nad hlavou a zvládli sme to úplne úžasne. Škoda, že nám počasie moc neprialo a tak možnosť pozorovať slniečko cez ďalekohľad sme tento krát nevyužili... ale nevadí, do Planetária sa ešte určite niekedy vrátime.

Naši oslávenci v marci

Marec je nielen mesiac knihy, ale v marci má najviac našich kamarátov narodeniny! Riško, Mia, Kristínka, Alex, Samko, Maximko, Grétka a Gabko oslávili svoje narodeniny a samozrejme, že kamaráti z tried nesmeli chýbať. Sfukovali sa sviečky na torte, želali narodeninové priania, obdarovávalo sa, ale hlavne si to naši oslávenci parádne s kamošmi užili. Tak všetko najlepšieee ♥♥♥

Marec v Meduške

Naše každodenné aktivity, hry a zábavy pretrvali aj v marci. Hrali sme sa, čítali, kreslili, maľovali, tvorili, hľadali písmenká, rozprávali sme sa po anglicky, ale aj po nemecky, spievali, tancovali, športovali, počítali... aj marec v Meduške stál za to!

27.3.2018 Veľkonočné tvorivé dielničky

Ako už v Meduške býva zvykom prípravy na Veľkú noc nezostávajú len tak bez povšimnutia. Aj tento rok sme pozvali našich rodičov a kamarátov, aby si spolu s nami vyrobili veľkonočné dekorácie a ozdoby. Tvorenie nám išlo pekne od ruky a my sme si domov odnášali krásne, ale najmä vlastnoručne vyrobené veľkonočné dekorácie.

Rozlúčka so Zimou,v knižnici a veľkonočné prípravy v meste

O tom, že zima odchádza nebolo v marci veru pochýb. My sme sa už veľmi tešili na jar a na slniečko a na Veľkú noc a tak sme sa rozhodli, že Trnavčanom spestríme ich mesto a spoločne sme v Meduške vyrobili veľa veľa ozdobných kraslíc a kvetiniek, ktorými sme potom vyzdobili strom pred Radnicou. A po zdobení sme si ešte zašli do knižnice, kde sme sa porozprávali s ujom Jankom a dozvedeli sme sa zaujímavosti o Braillovom písme. Týždeň sme zavŕšili spoločnou rozlúčkou so Zimou...Morenu sme odprevadili až k Trnávke a zamávali sme jej na cestu...veď už bude jar!

16.3.2018 Na klzisku s rodičmi

Celú jeseň a zimu naše Motýliky a Včielky usilovne trénovali na korčuliach. Začiatky boli veru ťažké, ale po niekoľkých tréningoch s našim trénerom Dodom sa objavili prvé úspechy a na klzisko sme sa konečne začali aj tešiť! A aby sme naše pokroky a našu šikovnosť netajili pred celým svetom, pozvali sme na ľadovú plochu aj našich rodičov, s ktorými sme si užili na ľade kopec zábavy.

Včielky na trampolínkach

Trampolínky a jumping...to je zábava! Vyberieme si svoje obľúbené pesničky, pripravíme telocvičňu a hurá...ideme skákať. Trénujeme si nielen zmysel pre rytmus, ale aj správne držanie tela, rozvíjame pohybovú koordináciu a stabilitu. A hlavne máme z nášho obľúbeného trampolínkovania ohromnú radosť.

Motýliky a Včielky na korčuliach.

Postaviť sa na korčule nie je také úplné jednoduché. Naše Motýliky a Včielky to už vedia a keby len to, oni dokonca už samé aj korčuľujú, vyhýbajú sa prekážkam a keď náhodou spadnú, tak sa vedia parádne postaviť! Veru, aj tento rok sme sa odvážili postaviť na ľadovú plochu v korčuliach a opäť sme sa presvedčili, že sme šikovní, obratní a hlavne vytrvalí. Korčuľovanie nás baví a na ľade sa spolu zabavíme aj pri pretekoch na stoličkách.

Aikido, florbal, tenis

...aj toto sú naše obľúbené športové aktivity, na ktoré sa vždy tešíme. Aj vďaka nim si rozvíjame svoje pohybové schopnosti, trénujeme myslenie, stratégiu, posilňujeme vôľové vlastnosti, tímovú spoluprácu, zmysel pre fair play hru, ale hlavne už teraz máme pozitívny vzťah k športu a pravidelnému pohybu.

Otužovanie v našom saunovom svete

V Meduške sa stalo samozrejmosťou, že robíme všetko pre to, aby sme boli zdraví. V našom saunovom svete sa vyhrievame v teplučkej saune, oddychujeme na mäkkých ležadlách a verte, že nemáme strach vybehnúť von rovno do našej záhrady...ani keď je sneh a poriadna zima!

Naši šikovní plavci

Týždeň bez plávania v bazéne si už ani nevieme predstaviť. Lienky, Motýliky a Včielky pravidelne navštevujú Klub Kvapka v Trnave, aby sa nielen otužovali, spriatelili sa s vodou, ale aj zdokonalili v plaveckých štýloch. Hry v bazéne, potápanie, skákanie...a mnoho inej zábavy vo vode i pod ňou. S vodou sme najlepší kamaráti.

17.2.2018 7. maškarný ples - Vládcovia morí

Ako nám bolo na našom 7. Maškarnom plese? No predsa skvelo! Tancovali sme, súťažili, zabávali sa s našimi rodičmi a s pirátmi a námorníkmi. Masky od výmyslu sveta sa tento rok plavili na našej pirátskej lodi a hoci s pirátmi, ale predsa, sme zakotvili šťastne a spokojne v prístave. Bolo nám spolu veselo, tak ako na každom našom maškarnom plese ♥

7.2.2018 Exkurzia v Jadrovej elektrárni v Jaslovských Bohuniciach

V stredu 7.2. nazreli naše Včielky do zákulisia Jadrovej elektrárne v Jaslovských Bohuniciach. V infocentre sme sa najskôr dozvedeli o rôznych druhoch energie, dokonca sme našu energiu premenili krátkym pohybovým cvičením na teplo, na modeloch sme videli celý areál elektrární ako z lietadla, vyskúšali sme si silu magnetizmu, bicyklovaním sme dokázali nabiť na pár sekúnd nielen telefón, vieme ako pracujú ozubené kolesá, silou sme spôsobili "zemetrasenie" a nakoniec sme na vlastné oči videli, ako sa rozoberajú chladiace veže...zažili a dozvedeli sme sa naozaj veľa a že nás to tam bavilo, o tom nepochybujte.

Február v Meduške

Vo februári Meduška žila nielen prípravou na náš 7.maškarný ples. Zablúdili sme do sveta remesiel a pracovných profesií, zahrali sme sa na lekárov, predavačky, učiteľky, krajčírov, kozmonautov...kreslili sme svoje vysnívané povolanie...ktovie či sa nám splní? Usilovne sme pracovali, počítali, hľadali písmenká, spievali, tvorili masky a užívali si s kamarátmi každý jeden deň. Zimička nám dopriala ešte zo svojej bielej perinky a tak nechýbalo ani šantenie v snehu v našej záhrade.

21.12.2017 Vianočný večierok

Keď sa blížia Vianoce, v Meduške sa vždy všetko ligoce...a inak tomu nebolo ani tento rok. Ligotavá a krásna bola najmä atmosféra v našej vianočnej jedálni. Lienky. Motýliky aj Včielky spievali koledy, vianočné pesničky, tancovali, rozprávali vianočné vinše a zahrali aj vianočné divadielko a spoločne sme objavili darčeky pod stromčekom v každej triede. Radosť bola preveliká a nám sa veru od nových hračiek v ten večer nechcelo odísť domov.

15.12.2017 Koledníci na Trojičnom námestí v Trnave

Každoročne Trojičné námestie v Trnave ožije v predvianočnom čase koledami a vinšami našich detí a nebolo tomu inak ani tento rok. V piatok nás na námestí čakalo naozaj veľa našich rodičov a priateľov, aby si s nami užili atmosféru Vianoc. Koledami, vinšami a vianočnými piesňami sme spríjemnili Trnavčanom predvianočný čas a zaželali šťastné a veselééé!

Január v Meduške

Po Vianociach sme sa opäť stretli v Meduške. Zažili sme dni plné zábavy, hier, tancovania, naše šikovné rúčky vytvorili samé originálne diela, programovali sme našu obľúbenú včielku Bee Bot, hrali na rytmických nástrojoch, cvičili, objavovali nové informácie o zvieratkách, navštívili sme našu Terezku a jej srnčeka, starali sme sa o vtáčikov...V našej záhrade sme si užili zábavy na snehu a hlavne...bolo nám spolu veselo.

Naši oslávenci v januári

Aj v januári sme oslavovali... na narodeniny našich kamarátov Mattiska, Ellinky, Damianka a Lindušky sme sa zodpovedne pripravili. Nachystali sme im prekvapenie vo forme srdiečka a jedinečných prianí a boli sme pri tom, keď sfukovali sviečky na svojej tortičke. Tak všetko najlepšie kamaráti ♥ ♥ ♥

18.1.2018 Motýliky a Lienky – Zimný výlet do prírody

Kým naši kamoši brázdili na lyžiach zasnežené oravské kopce, Lienočky a Motýliky sa vybrali do zimnej prírody Malých Karpát. Pod smolenickým zámkom sa vyjašili do sýtosti nielen pri guľovačke, ale hlavne pri spúšťaní sa na klzákoch. Radosť mali nekonečnú a líčka červené ako jabĺčka ♥

15. – 19.1.2018 SKI&SWIM v SKI ZÁBAVA HRUŠTÍN

Týždeň na lyžiach bol skvelý...stredisko Ski Zábava Hruštín v samom srdci Oravy nám ponúklo kus krásnej zasneženej prírody a hlavne veľa príležitostí na zábavu a športovanie. A hoci si niektorí z nás „obuli“ lyže po prvý krát, na konci nášho pobytu sme všetci svorne zvládli krátku slalomovú jazdu! Každý deň bol plný nielen lyžovania, ale aj kĺzania na snehu, plávania v bazéne, relaxu vo vírivke a nezabudli sme ani na večernú diskotéku.